Γυναικείο πρωτάθλημα: ΑΟΧ-Σεπολιακός 4-2

16.11

Ένα ημίχρονο άντεξε η ομάδα του Σεπολιακού στις Μουρνιές απέναντι στην γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά.  Το συγκρότημα του Νίκου Λαμπράκου ταξίδεψε με 13 παίκτριες με τις 12 όμως να έχουν δικαίωμα συμμετοχής και την τερματοφύλακα Βαϊτση να αγωνίζεται με πρόβλημα από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

aoxkoritsiasepoliakos (21)

Μόλις στο 5? η Σαρρή έκανε εξαιρετική μπαλιά στην Ζντράβγκοβιτς η οποία έκανε την παράλληλη σέντρα όμως η Μανωλίτση δεν πρόλαβε.

Στο 10? η Κεσίδου «σημάδεψε» με σουτ το οριζόντιο δοκάρι της Γιακουμάκη ενώ δυο λεπτά αργότερα η Σαρρή σούταρε όμως η Βαϊτση μπλόκαρε.

Στο 13? η Γιαννούτσου εκτέλεσε φάουλ η Βαϊτση με δυσκολία απομάκρυνε σε κόρνερ ενώ στο 20? πάλι η Βαϊτση σταμάτησε σε τετ-α-τετ την Θωμαδάκη.

Στο 33? η Πανουργιά εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του ΑΟΧ όμως η Γιακουμάκη σε επίκαιρη θέση μπλόκαρε.

aoxkoritsiasepoliakos (27)

ΓΚΟΛ 1-0 Η Σαρρή έκανε πολύ ωραία ατομική ενέργεια, σούταρε και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία για να ανοίξει το σκορ.

ΓΚΟΛ 1-1 Η Κεσίδου εκτέλεσε φάουλ η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά η Λαδά από κοντά ισοφάρισε.

aoxkoritsiasepoliakos (25)

Στο 39? η Θωμαδακη σούταρε όμως η Βαϊτση απομάκρυνε σε κόρνερ.

ΓΚΟΛ 2-1 Στο β? μέρος με το ξεκίνημα η Σαρρή εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα και με σουτ έδωσε προβάδισμα για τα κορίτσια του Κυριάκου Γρηγοράκη.

aoxkoritsiasepoliakos (23)

Στο 55? ο Σεπολιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία με την Μπατζάκα να πλασάρει άστοχα την Γιακουμάκη.

Στο 56? η Σαρρή πέρασε όποια βρήκε μπροστά της το σουτ πέρασε λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ  3-1 Στο 61? Η Σαρρή από πλάγια θέση με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το τρίτο προσωπικό της γκολ

ΓΚΟΛ 4-1 Στο 73? ήταν η σειρά της Μανωλίτση να σκοράρει μέσα από την περιοχή για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΑΟΧ.

ΓΚΟΛ   4-2 Στο 93? η Πανουργιά από μακρινή απόσταση δοκίμασε το σουτ η Γιακουμάκη δεν έκανε καλή εκτίμηση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 4-2

aoxkoritsiasepoliakos (24)

ΑΟ Χανιά (Κυριάκος Γρηγοράκης): Γιακουμάκη, Νάνου, Γιαννούτσου, Πισσαδάκη, Σαρρή, Ζντράβγκοβιτς(75? Κερδέλα), Θωμαδάκη),, Μανωλίτση, Μοίρα(50? Μαραγκουδάκη) Καραντωνάκη(65? Σαριδάκη, Πίτση

Σεπολιακός (Νίκος Λαμπράκος): Βαϊτση, Μαντιώρου, Λαδά, Παλαμά, Γαβαλά, Κουπουμάση, Μπατζάκα, Γεωργοπούλου, Πανουργιά, Κεσίδου, Στεροπούλου(75?Σιαλμά).