“Λευκή” ισοπαλία για ΟΦΗ στη Ρόδο

16.17

Δεν είχε νικητή το ντέρμπι του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον Ιάλυσο και τον ΟΦΗ καθώς οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
3′ Η πρώτη καλή στιγμή για τον Ιαλυσο. Ο Μαθιός σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, πλασάρει η μπάλα άουτ.
4′ Απαντάει με μια μεγάλη φάση ο ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς μόνος με τον Λουτριώτη πλασάρει πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα σε αμυντικό του Ιαλυσου. Στον ΟΦΗ διαμαρτυρονται για χέρι. Κίτρινη κάρτα απο το διαιτητή στον Φραγκουλάκη, που διαμαρτυρήθηκε.
8′ Κίτρινη κάρτα στον Κοκκίνη για σκληρό φάουλ στον Κοιλιάρα.
14′ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο για ανύπαρκτο φάουλ. Κίτρινη κάρτα στον πρώτο 25λεπτο δυο μέσοι του ΟΦΗ. Οι Φαμπίνιο και Φραγκουλακης.
16′ Κίτρινη κάρτα στον Παφιάκη του Ιάλυσου για φάουλ στον Περογαμβράκη.
17′ Ο διαιτητής χαρίζεται στον Αθανασίου του Ιάλυσου για σκληρό φάουλ στον Φραγκουλάκη.
37′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηκοσμά για σκληρό φάουλ στον Κώτσιο.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
Χωρίς αλλαγές μπήκαν οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.
56′ Καλη στιγμή για τον ΟΦΗ. Σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
60′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ σε κεφαλιά του Περογαμβράκη, ο βοηθός έχει σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ.
67′ Απευθείας χτύπημα φάουλ του Φραγκουλακη η μπάλα λίγο άουτ.
68′ Κίτρινη κάρτα στον Λίοση για σκληρό φάουλ στον Βιγιαφάνε.
69′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου για σκληρό φάουλ στον Πόποβιτς.
70′ Απευθείας χτύπημα φάουλ του Πόποβιτς, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Ιαλυσού.
74′ Κίτρινη κάρτα στον Καρπαθάκη.
76′ Βάζει ένα ακόμη επιθετικό ο Γκουλής. Στη θέση του Κοιλιάρα, ο Σαχινίδης.
77′ Κίτρινη κάρτα στον Γκούμα.
81′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ να κάνει το 0-1. Ο Σαχινίδης σε θέση βολής μετά απο ωραία πάσα του Πόποβιτς, σουτάρει η μπάλα στα σώματα.
83′ Με δέκα παίκτες ο Ιαλυσός. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Παφιάκη για σκληρό φάουλ στον Βιγιαφάνε.
87′ Σούτ του Σαχινίδη, η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Ιάλυσου.