Α.Ο.Χανιά: “Κόλλησε” στο 1-1 με Πανσερραϊκό

15.16

Ο Α.Ο.Χανιά ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το γκολ που σημείωσε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε με συνέπεια το τελικό 1-1 στα Περιβόλια.

O AOX ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος. Είχε δοκάρι στο 9′ με τον Δεινόπαπα και στο 13′ ευτύχησε να προηγηθεί με απαυθείας εκτέλεση φάουλ του Μάσάδο, που είναι σπεσιαλίστας στα στημένα! Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις και με πρωταγωνιστή τον Τσούτση, ωστόσοαυτό δεν ήταν εφικτό.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για τον Α.Ο.Χανιά! Ο Ρούτσης στο 47′, μετά από κόρνερ, ισοφάρισε για τον Πανσερραϊκό και άλλαξε τη ροή του αγώνα. Όχι ότι ο Πανσερραϊκός απείλησε, απλώς ο ΑΟΧ έπαψε να είναι τόσο παραγωγικός επιθετικά, όσο στο πρώτο μέρος.

Το περίεργο είναι ότι παρά την αποβολή του Ολίσε (με 10 ο Πανσερραϊκός) και παρά το γεγονός ότι ο Γιώργος Λυρώνης “φόρτωσε” την επίθεσή του, ο ΑΟΧ έκανε ελάχιστες φάσεις στην εστία των φιλοξενούμενων.

Το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα που ουδόλως ικανοποίησε τους γηπεδούχους, που έχουν πλέον 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα…

ΦΑΣΕΙΣ ? ΓΚΟΛ

7? Λάθος του Καρτσαμπά, ο Μπεριάν σουτάρει και αποκρούει εντυπωσιακά ο Μπλάζιτς.

9? ΔΟΚΑΡΙ ΑΟΧ! Πλάγιο άουτ ο Χατζηλιάδης, γυριστό σουτ του Δεινόπαπα η μπάλα στο δοκάρι του Πανσερραϊκού.

13? ΓΚΟΛ ΑΟΧ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μασάδο, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου και κάνει το 1-0!

22? Σουτ του Τσούτση, λίγο άουτ η μπάλα.

24? Φάουλ Μασάδο, κεφαλιά από τον Τσούτση, λίγο άουτ η μπάλα.

25? Πάσα του Γκέσιου στον Τσούτση, μπαίνει από τα αριστερά και σουτάρει αλλά η μπάλα άουτ!

47? ΓΚΟΛ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ! Κόρνερ από τον Ιωαννίδη, κεφαλιά του αμαρκάριστου Ρούτση και γκολ! 1-1 ο Πανσερραίκός.

51? Σουτ του Φουρτάδο μπλοκάρει ο Μπλάζιτς.

60? Γυριστό σουτ του Λίτα, ο Σιάκκας διώχνει πάνω στη γραμμή.

68? ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ! Ο Ολίσε δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ και αποβάλλεται.

87? Φάουλ του Ατματζίδη, λίγο άουτ η μπάλα.

94? Σουτ του Σάντερσον η μπάλα κοντράρει και κόρνερ.