Πλατανιάς: “Θύμα” του οίστρου του Παναθηναϊκού και των λαθών του

19.13

Ο Πλατανιάς κρατούσε με άνεση το 0-0 με τον Παναθηναϊκό αλλά ένα τραγικό λάθος του Σωτηρίου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφερε τον Παναθηναϊκό μπροστά στο σκορ, με γκολ του Καλτσά.

Με το που ξεκίνησε το β? ημίχρονο, ο Καλτσάς και πάλι έκανε το 0-2 για τον Παναθηναϊκό στο 52? και εκεί που φάνηκε η κατάσταση να ξεκαθαρίζει, ο Γουνδουλάκης ήρθε να μειώσει σε 1-2 στο 62?. Εκ νέου ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα με τον Κλωναρίδη στο 69? αλλά 4? μετά ο Ράμος έκανε το 2-3!

Αν μη τι άλλο, χορταστικό το παιχνίδι των Περιβολίων, με 5 γκολ και πολλές χαμένες ευκαιρίες!

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μερκενίδης-Πάτρας (Μακεδονίας)

4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Δημήτρης (12?), Κουλιμπαλί (55?)

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Δημήτρης, Σελίν, Γκνιάτιτς, Μουνάφο (57? Μιλούνοβιτς), Μενδρινός (81? Ανγκούλο), Αποστολόπουλος (63? Ντίνας), Γουνδουλάκης, Ράμος.

Παναθηναϊκός (Αντρέα Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Τελάντερ (51? λ.τρ. Λουντ), Ταυλαρίδης, Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν, Αμπέντ, Καλτσάς (68? Μπουμάλ, 83? λ.τρ. Εβαντζελίστα), Κλωναρίδης, Πέτριτς.