Κισσαμικός: Έχασε την νίκη στο τέλος

23.34

O Κισσαμικός αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με τα Τρίκαλα, δεχόμενος το γκολ ? όπως και στον πρώτο γύρο ? στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Κισσαμικός ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 31? με τον Μάντζη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αλλά πέρα από τη φάση του 78? με τον Κουσκουνά, όπου επενέβη θετικά ο Λαζαρίδης, δεν δημιούργησαν κάποιον κίνδυνο στην εστία του Κισσαμικού. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ωστόσο ο ρέφερι Σωτηριάδης έδωσε πέναλτι για μαρκάρισμα του Πότσι στον Βρούτσινα και ο Κουσκουνάς ισοφάρισε σε 1-1. Στην εκπνοή των καθυστερήσεων Ποσίνκοβιτς και Ενγκουέμ δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Οι φάσεις του αγώνα

2? Πάσα του Σαπαλίδη σουτ του Λώττα άουτ.
5? Κεφαλιά του Σαπαλίδη μπλοκάρει ο Χιώτης.
30? Σουτ του Λώττα άουτ.
31? ΓΚΟΛ: Σουτ του Βαττή απέκρουσε ο Χιώτης και ο Μάντζης με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
64? Ο Μάντζης εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας και μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, αλλά υπό την πίεση του Κουμπαρούλη δεν μπορεί να ολοκληρώσει την προσπάθειά του με τον Χιώτη να μπλοκάρει.
75? Φάουλ του Σερτζίνιο ο Λαζαρίδης απέκρουσε σε κόρνερ.
78? Πάσα του Ριζογιάννη σουτ του Κουσκουνά και σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη.
90+2? ΓΚΟΛ: Ο Κουσκουνάς εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Πότσι στον Βρούτσινα ισοφαρίζοντας σε 1-1.
90+4? Σουτ του Μουμίν άουτ.
90+5? Ο Ποσίνκοβιτς δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά με τον Χιώτη να αποκρούει και στη συνέχεια να μπλοκάρει το σουτ του Ενγκουέμ.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά)-Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Ριζογιάννης (32?), Βαττής (67?), Κουσκουνάς (89?), Πότσι (90+1?), Λαζαρίδης (90+3?)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Σελινιωτάκης, Ενγκουέμ, Λώττας (60? Μάνιας), Σαπαλίδης, Βαττής (75? Πότσι), Μάντζης (67? Ποσίνκοβιτς).

Τρίκαλα (Γιώργος Μαραντάς): Χιώτης, Λαμπάκης (56? Φλίγκος), Κουμπαρούλης (72? Βρούτσινα), Σαρακατσάνος, Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς, Στεβανόβιτς, Ναβάρο (72? Σερτζίνιο), Κουσκουνάς.