Πρώτη νίκη για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES! 8-6 τον Ιωνικό

18.17

Την πρώτη του νίκη στην Α2 σφράγισε το Σάββατο 26 Μαρτίου ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES επικρατώντας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής με σκορ 8-6 του Ιωνικού Νικαίας.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι για την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα που διεξήχθη στην Κρήτη, με έδρα το Ηράκλειο, αφού η 50άρα πισίνα στο κολυμβητήριο Χανίων δεν έχει ξεκινήσει ακόμη να λειτουργεί.

Το παιχνίδι παρουσίασε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να επεδίωξαν στη νίκη, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES να αποδείχτηκε πολύ αποφασιστικός στο β? ημίχρονο μετατρέποντας το μέχρι τότε σε βάρος του 5-4, σε 8-6 με τη λήξη του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για τον ΝΟΧ ήταν ο σπουδαίος αρχηγός του, Μανούσος Βιζυράκης που σημείωσε 3 γκολ, ενώ τον ακολούθησε ο Οδυσσέας Μπαριωτάκης με 2.

Να σημειωθεί ότι δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ηλίας Μαχαίρας για έντονη διαμαρτυρία.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES – Ιωνικός 8-6

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος – Χατζηαναστασίου

Τα 8λεπτα: 2-1, 2-4, 3-1, 1-0

Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Τσιστράκης, Κατσουλάκης 1, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης, Φύταλης 1, Μπιτσάκης, Μουστεράκης 1, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 3, Μαραγκουδάκης, Σολογάνης, Γιαννουδάκης, Μυγιάκης, Παπαμανωλιουδάκης.

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Παρασκευόπουλος, Μανώτης 1, Βυθούλκας, Κουλαξίδης, Νύκαρης 1, Δούκας, Τσακιράκης 1, Ψύχος 1, Αγκόρτσας 3, Γεωργακόπουλος, Τοροσιάδης, Κόλλιας, Παπαδογιάννης, Κωνσταντόπουλος 1, Γαβαλάς.