ΒΙΝΤΕΟ – Απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής το ΙΝΚΑ

18.47
Φώτο από την επίσημη σελίδα της Α.Ε.Ε.Κ ΙΝΚΑ

Παρουσία του προέδρου  του Προμηθευτικού και Καταναλωτικού Συνεταιρισμού ΙΝΚΑ, Απόστολου Αλεξάκη   ο οποίος παρακολούθησε μαζί με τον πρώην πρόεδρο της ΠΑΕ Πλατανιάς, Στέλιο Βαρουξάκη, το ΙΝΚΑ πήρε μια ακόμα νίκη αυτή την φορά με σκορ 2-0 κόντρα στα Κεραμειά. Στην παρέα βρισκόταν και το μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ Πλατανιάς, Βαλάντης Μαλανδράκης όπως επίσης  και το στέλεχος του Συνεταιρισμού ΙΝΚΑ και αντιπρόεδρος της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, Ανδρέας Χιωτάκης.

Το σκορ άνοιξε στο 35? ο Γωνιωτάκης με αριστοτεχνικό σουτ από μακρινή απόσταση, έπειτα από φάση στην περιοχή των Κεραμειών, ενώ λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β? ημιχρόνου, ο Δασκαλάκης «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας  του Γιάννη Κατσούλη (2-0, 49?).

Ωστόσο, υπήρξαν και άλλες φάσεις που θα μπορούσε το σκορ να είναι μεγαλύτερο, με το Βεστάκη να έχει αρκετές ευκαιρίες, με μία εξ αυτών να χτυπά στο δοκάρι του Νιαουνάκη, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση.