Φινάλε στα Περιβόλια για Πλατανιά 0-0 με ΠΑΟΚ

20.38

Ο Πλατανιάς ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον ΠΑΟΚ στα Περιβόλια και πλέον θα πάει για? διακοπές, αφού ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος πήραν το «τρίποντο» επί της Ξάνθης και του Πανιώνιου με 1-0 αντίστοιχα.

Λίγα πράγματα είδαμε στο πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες. Ο ρυθμός σε γενικές γραμμές ήταν καλός, όμως, οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες και μοιραία το 0-0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Πολύ καλύτερο ήταν το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου. Πλατανιάς και ΠΑΟΚ δημιούργησαν μεγάλες ευκαιρίες, αλλά και οι δύο δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Όσο η ώρα περνούσε το? κάτι παραπάνω δεν ερχόταν και το 0-0 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς (84΄λ. τρ. Πάγκαλος), Ντίνας, Στανισάβλιεβιτς, Ανγκούλο (76΄Τσουράκης), Γουνδουλάκης, Μιλούνοβιτς (68΄Ράμος).

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Τσιμόντζι, Ιτούα, Δημήτρης.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Χατζηισαΐας, Τζιόλης, Μακ, Μαλεζάς, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Κάτσε (63΄Πέλκας), Τζαβέλλας, Κοροβέσης (90+1΄Χαρίσης), Κίτσιου.

Στον πάγκο: Βελλίδης, Σάμπο, Κούστα, Δημητριάδης, Αντόνις.