LIVE

Πληκτρολογήστε την αναζήτησή σας

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διεύθυνση:

Email:

Τηλ:

Φάξ:

Παπαμαλέκου 5, ΤΚ 73-100

nea@neatv.gr

28210 36700

28210 36701

Επιπλέον

LIVE ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ

Κανάλι:

EMBED

<iframe src="http://hellasonmedia.viiideo.gr/neatv1.html" width="550" height="350" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

Εξι μετάλλια από Κάχρη, Δρουμπάκη και Δημουλιό

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Με συγκομιδή έξι μεταλλίων ολοκλήρωσε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων τη συμμετοχή του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης στις κατηγορίες Παμπαίδων, Παγκορασίδων ΑΒ που διεξήχθη στο Βόλο.

Ο Αλέξανδρος Κάχρης αναδεικνύεται ο μεγάλος πρωταγωνιστής, καθώς κατάφερε να συλλέξει τρία μετάλλια, τα δύο από τα οποία χρυσά. Ο 13χρονος κολυμβητής αναδείχτηκε νικητής στα 200μ. ύπτιο και τα 400μ. μικτή ατομική, ενώ ήταν δεύτερος στα 200μ. μικτή ατομική.

Τα άλλα τρία μετάλλια για τον ΝΟΧ προέκυψαν από την Ευαγγελία Δρουμπάκη στα 50 και τα 100μ. ύπτιο κατακτώντας το ασημένιο και το χάλκινο αντίστοιχα και τον Θανάση Δημουλιό που ήταν 3ος στα 50μ. πεταλούδα.

Από εκεί και πέρα, ο Ναυτικός Ομιλος είχε ακόμα τρεις συμμετοχές σε τελικούς.

Ειδική μνεία μπορεί να γίνει στην Αννα Νταουντάκη που βελτίωσε με εντυπωσιακούς χρόνους τα ατομικά της ρεκόρ ερχόμενη έτσι στην 4η και την 5η θέση στα 400 και 800μ. ελεύθερο. Επίσης, ο Δημουλιός ήταν 4ος στα 100μ. ελεύθερο ενώ, τέλος, η σκυτάλη των Παγκορασίδων Β με τις Ραφαέλα Κουργιαντάκη, Καλλιόπη Ματζοράκη, Παναγιώτα Λεβεντάκη και Αννα Νταουντάκη κατατάχθηκε στην 7η θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους κολυμβητές του Ν.Ο. Χανίων είναι τα εξής:

• ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Κάχρης Αλέξανδρος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 02:16.98
Κάχρης Αλέξανδρος 400μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Β 04:57.41

• ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Κάχρης Αλέξανδρος 200μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Β 02:23.02
Δρουμπάκη Ευαγγελία 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:31.56

• ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α 00:27.53
Δρουμπάκη Ευαγγελία 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:09.61

• ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ
4ος Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 00:56.24
4η Νταουντάκη Αννα 400μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 04:47.43
5η Νταουντάκη Αννα 800μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 09:52.57
7ες Κουργιαντάκη Ραφαέλα, Ματζοράκη Καλλιόπη, Λεβεντάκη Παναγιώτα, Νταουντάκη Αννα 4×200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 09:41.32

• 9η – 51η ΘΕΣΗ
9ες Ματζοράκη Καλλιόπη, Κουργιαντάκη Ραφαέλα, Λεβεντάκη Παναγιώτα, Νταουντάκη Αννα 4×100μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 04:30.32
11ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 400μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 04:33.04
11η Νταουντάκη Αννα 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 02:22.14
11η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 00:34.27
13η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 01:13.93
13η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:37.56
13η Λεβεντάκη Παναγιώτα 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 03:00.98
15ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:24.96
15η Ματζοράκη Καλλιόπη 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:39.01
16ος Κοντόπουλος Στυλιανός 50μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 00:33.53
16η Πετράκη Νίκη 200μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Α 02:44.34
17η Περβολαράκη Ελένη 100μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Α 01:17.77
17η Λεβεντάκη Παναγιώτα 100μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 01:25.26
19η Ματζοράκη Καλλιόπη 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 00:34.78
19η Ματζοράκη Καλλιόπη 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 01:14.89
22ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 02:12.64
22ος Κοντόπουλος Στυλιανός 100μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 01:13.09
23η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 03:05.79
23η Λεβεντάκη Παναγιώτα 200μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Β 02:48.84
24ος Κοντόπουλος Στυλιανός 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 02:37.29
28η Πετράκη Νίκη 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 03:04.97
31η Καζάση Ευτυχία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:51.07
31η Περβολαράκη Ελένη 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 00:36.09
33η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 100μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 01:28.50
35ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:38.59
35ος Διακολουκάς Δημήτριος 100μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 01:16.83
35η Θεοδοσάκη Σοφία 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 02:31.31
36ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 100μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 01:15.06
36η Πετράκη Νίκη 100μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 01:26.73
37η Θεοδοσάκη Σοφία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:48.86
41η Περβολαράκη Ελένη 50μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Β 00:35.95
42η Καζάση Ευτυχία 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:20.31
46η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 01:20.84
51η Καζάση Ευτυχία 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:37.96

σχολιάστε το άρθρο

Μπορείτε να προσθέσετε οποιοσδήποτε σχόλιο σχετικό με το κείμενο
* = Υποχρεωτικά πεδία

Βράβευση από την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων και το Σωματείο ΑμεΑ Χανίων ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Οι κληρώσεις για τις ομάδες Πόλο ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Τιμήθηκαν οι αθλητές του ΝΟΧ από την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Νέοι αγώνες στο Ηράκλειο για τα Προαγωνιστικά ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Στην Εθνική Νεανίδων Γαυγιωτάκη, Κουργιαντάκη και Παπαγεωργίου ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Οι αντίπαλοι του ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES στην Α2 ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ



Δημοφιλής Ειδήσεις