ΒΙΝΤΕΟ: Beach Tennis στα Χανιά

16.14

Με ιδιαίτερη επιτυχία διοργανώθηκε το 2o όπεν τουρνουά Beach Tennis στις εγκαταστάσεις του ομίλου Chania Beach Volleyball νέας Κυδωνίας στους Αγίους Αποστόλους. Περισσότεροι από 90 αθλητές έδωσαν τις δικές τους μάχες προσφέροντας θέαμα στον κόσμο οποίος παρευρεθεί για να δει από κοντά ένα διαφορετικό άθλημα από αυτά που έχουμε συνηθίσει.

Το συγκεκριμένο τουρνουά ουσιαστικά ήταν και ένας προάγγελος γι’ αυτό που θα ακολουθήσει στα Χανιά 2/3/4 Σεπτεμβρίου και γι’ αυτό το λόγο άλλωστε το Βραβείο 1ου νικητή στη κάθε κατηγορία ήταν  wild card στο κυρίως ταμπλό του διεθνές τουρνουά 2500$

Στο διπλό ανδρών την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Δημήτρης Σκαλιδάκης και Γιάννης Παπαϊωάννου οι οποίοι στον τελικό αντιμετώπισαν τους Χάρη και Αλέξη Δρανδάκη

Στο διπλό γυναικών οι Μαθιουδάκη και Ξηρογιαννάκη πήραν την νίκη στον τελικό από τις Καψοκώστα και Κατσουλάκη ενώ στο διπλό μεικτό το τίτλο κατέκτησε το δίδυμο Μαθιουδάκη/Προκοπάκη απέναντι στους Δρανδάκη Αλέξανδρο  και Τιτη Εμμανουέλα

Το τουρνουά του beach tennis πήρε σάρκα και οστά μετά από μια διακοπή 3 χρόνων και η ευχή όλων είναι η καθιέρωση του.

Ρεπορτάζ: Κώστας Νίτσε