Καλές εντυπώσεις ο Kισσαμικός στο 2-0 επί της κ-20 του Ολυμπιακού

09.41

Συνεχίζοντας τις πολύ καλές του εμφανίσεις στα φιλικά, ο Κισσαμικός επικράτησε της Κ20 του Ολυμπιακού με σκορ 2-0 στο Μάλεμε σε ένα παιχνίδι με αγωνιστική και όχι μόνο σημασία.

Το ματς πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης, με τα παιδιά (που ουσιαστικά ήταν της Κ19) του Ολυμπιακού να δέχονται το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου που βρέθηκε στο γήπεδο και ανάμεσα στους οποίους ήταν και περίπου 30 φίλαθλοι από την Θύρα 7 Χανίων.

Η Κ20 του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο δυσκόλεψε αρκετά τον Κισσαμικό, που μπόρεσε στο 38ο λεπτό να πάρει κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Κίκε από τη σέντρα του Μάντζη. Στο β’ μέρος ο ρυθμός έπεσε πολύ, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται και πάλι με κεφαλιά, αυτή τη φορά από τον Σταθάκη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Θέου στο 2ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του φιλικού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μέχρι στιγμής ο Κισσαμικός είναι αήττητος στα φιλικά του παιχνίδια μετρώντας μόνο νίκες και την ισοπαλία στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Καπέτζη και σέντρα για τον Βρουσάι που με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.

8’ Ο Τιάγκο Σίλβα εκτελεί με πάσα το φάουλ για τον Σταθάκη, που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

20’ Σέντρα του Παγώνη σουτ του Κουρέλλα αποκρούει ο Αγγελόπουλος.

21’ Ατομική προσπάθεια του Κίκε που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει αλλά ο Αγγελόπουλος αποκρούει.

35’ Φάουλ του Σταθάκη άουτ.

38’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μάντζη ο Κίκε με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

41’ Κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα κεφαλιά του Ραπτάκη άουτ.

44’ Σουτ του Βρουσάι μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

55’ Γύρισμα του Θέου στον Παγώνη, που σουτάρει δυνατά και η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Αγγελόπουλου.

66’ Κόρνερ του Θέου σουτ του Σελινιωτάκη από κοντά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αγγελόπουλος.

88' Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι αποκρούει ο Γκέκας.

90+2' ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Θέου, ο Σταθάκης με κεφαλιά κάνει το 2-0.

Διαιτητής: Γ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60’ Γκέκας), Παγώνης (71’ Τσερκέζος), Ραπτάκης (56’ λ.τρ. Παντελάκης), Σταθάκης, Κουρέλλας (88' Φυντικάκης), Σελινιωτάκης (88' Αντωνιάδης), Γκούμας (65’ Ενγκουέμ), Τιάγκο Σίλβα (63’ Πέεφ), Βλάχος, Κίκε (65’ Τσοντάκης), Μίλιτς (12’ λ.τρ. Μάντζης).

Ολυμπιακός Κ20 (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Μπέτσας (70' Αμπάρα), Πανάγου, Βατουσιάδης (57’ Γιανναράκης), Τσιμπούκας, Λάμπρου (60’ Χρήστου), Κουγιός (46’ Ξενιτίδης), Μεγαρίτης (65’ Κηπουρός), Καπετζής, Βρουσάι, Τασιούλης (46’ Αντωνόπουλος).

Πηγή: athlitiko.gr