Ισόπαλος ο Πλατανιάς στην Βέροια 0-0

18.16

Ένας βαθμός ήταν το κέρδος για την ομάδα του Πλατανιά  στη σημερινή αναμέτρηση με την Βέροια, που έληξε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0).

Ο Πλατανιάς μπήκε πιο… ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε στο 2ο και στο 7ο λεπτό με τον Γιακουμάκη, αλλά τα σουτ που επιχείρησε έφυγαν άουτ. Λίγο αργότερα (10ό λεπτό), ο Μενδρινός βρήκε τον Γουνδουλάκη μέσα στην περιοχή, ο αρχηγός των «ερυθρόλευκων» σκόραρε με κεφαλιά, αλλά ήταν εκτεθειμένος και σωστά το γκολ δεν μέτρησε.

Η Βέροια απείλησε  στο 34ο λεπτό, όταν ο Αρτσε σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καρυπίδης με κόντρα σταμάτησε την πορεία της μπάλας και ο Σωτηρίου την μπλόκαρε εύκολα.
Η τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος άνηκε ξανά στον Πλατανιά, όταν λίγο πριν το φινάλε, ο Στάθης έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από την εστία του Λόπεθ.
Η Βέροια “απάντησε” με τον ίδιο τρόπο στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, αλλά επίσης το σουτ του Μαλόν έφυγε άουτ, ενώ στο 58ο λεπτό ο Σισοκό βρήκε με κεφαλιά δίχτυα, αλλά και εδώ η υπόδειξη του βοηθού ήταν σωστή, καθώς ο παίκτης των γηπεδούχων ήταν εκτεθειμένος.