Λύγισε στο τελευταίο 15λεπτο ο Πλατανιάς, ήττα 3-0 από την ΑΕΚ

20.25

Άντεξε για 77 λεπτά ο Πλατανιάς απέναντι στην ΑΕΚ όμως από εκείνο το σημείο και μετά αδίκησε τον εαυτό του και μοιραία γνώρισε την ήττα με 3-0 στο Ο.Α.Κ.Α

Στο 77’ ο Μάνταλος εκτέλεσε κόρνερ ο Κολοβέτσιος έκανε την κεφαλιά, κακή εκτίμηση από τον Σωτηρίου και το 1-0 ήταν γεγονός.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μάνταλος με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην εστία του Σωτηρίου ο οποίος απομάκρυνε ασθενώς την προβολή του Σιμόες όμως ο Αραβίδη εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση και απο κοντά διπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με σουτ έξω απο την περιοχή του Μάνταλου.