Πλατανιάς – Πανιώνιος 1-1

18.08

Ισόπαλος 1-1 με τον Πανιώνιο αναδείχθηκε ο Πλατανιάς το Σάββατο, σε έναν αγώνα που έτσι όπως εξελίχθηκε, θα μπορούσε να είχε κερδίσει, αλλά μέχρι την αποβολή που είχε ο Πανιώνιος, όλα έδειχναν ότι θα το έχανε. Ένας νωθρός Πλατανιάς βρέθηκε να υπολείπεται στο σκορ απο το 27', όταν ο Μπεν με όμορφη εκτέλεση φάουλ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Μάλιστα ο Πανιώνιος είχε δύο πολύ καλές φάσεις στην έναρξη της επανάληψης αλλά ο Σωτηρίου απομάκρυνε τις προσπάθεις του Φούντα. Στο 65' όμως αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βλάχος του Πανιωνίου και από εκείνη τη στιγμή ο  Πλατανιάς ανέκτησε την πρωτοβουλία. Έκανε μερικές ευκαιρίες αλλά το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 80' με τον Μανούσο να πλασάρει εξ' επαφής μετά από συνδυασμό των Ντίνα – Γουνδουλάκη. Στις καθυστερήσεις μάλιστα ο Πλατανιάς θα μπορούσε να είχε ανατρέψει πλήρως το σκορ όταν αρχικά γυριστό σουτ του Γουνδουλάκη μπλόκαρε με το σώμα του ο… Γιακουμάκης ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μανούσος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιαννιώτη.