Ήττα για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES στη Χίο

16.42

Η μεγάλη προσπάθεια για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES δεν μπόρεσε να αποφέρει καρπούς στη Χίο, με την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα να γνωρίζει την ήττα με σκορ 12-10 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1 εθνικής κατηγορίας.

Είναι χαρακτηριστικό ότι μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα του ματς, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES πάλευε για το πρώτο του θετικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα και βρέθηκε κοντά στο να τα καταφέρει, με το Μάνθο Βουλγαράκη και το Νίκο Μπατάκη να μειώνουν στο γκολ τη Χίο, η οποία ωστόσο κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα και εν τέλει να πανηγυρίσει τη νίκη.

Αυτή τη φορά ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES δεν έκανε καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι χάνοντας στο πρώτο 8λεπτο με σκορ 4-1, ωστόσο στη συνέχεια ισορρόπησε, με αποτέλεσμα να πάει στο ημίχρονο με ένα γκολ διαφορά, 6-5.

Το β’ ημίχρονο είχε συγκλονιστική εξέλιξη, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν διαρκώς, τη Χίο να ξαναπαίρνει προβάδισμα με τρία τέρματα, 8-5, 9-6 και 10-7, αλλά δύο γκολ από τους Χαριτάκη και Βουλγαράκη μείωσαν στα τελευταία λεπτά το σκορ στο 10-9 κι έτσι το παιχνίδι πήρε… φωτιά! Οι παίκτες της Χίου παρόλα αυτά αποδείχτηκαν πιο ψύχραιμοι και εύστοχοι, φτάνοντας στη νίκη.

Για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES από τρία γκολ σημείωσαν οι Βουλγαράκης και Κατσουλάκης ενώ τα υπόλοιπα πρόσθεσαν οι Αγιωργούσης, Χαριτάκης, Μπατάκης και Μπαριωτάκης.