Νέα ήττα από τη Γλυφάδα για τον ΝΟΧ ANEK LINES

18.34

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES δεν τα κατάφερε απέναντι στη Γλυφάδα, χάνοντας αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα της Α1 με σκορ 15-7 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Ετσι, μετά από τρία συνεχόμενα επιτυχημένα αποτελέσματα, η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα γνωρίζει την ήττα, ολοκληρώνοντας και τις υποχρεώσεις της παράλληλα για το 2017, μιας και αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι του έτους.

Ο ΝΟΧ ANEK LINES είχε μία κακή απόδοση, ξεκινώντας άσχημα στο ματς με συνέπεια να βρεθεί πίσω στο σκορ στο α’ 8λεπτο με 6-2, ενώ το ημίχρονο βρήκε τη Γλυφάδα να προηγείται με 8-2. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν επιθετικά, αλλά συνέχισαν να χωλαίνουν στην άμυνα, χάνοντας έτσι με το τελικό σκορ 15-7.

Τα γκολ για τον Ναυτικό Ομιλο μοιράστηκαν οι Κατσουλάκης (3), Αγιωργούσης (2), Βουλγαράκης (1) και Φλώρος (1).

Τα 8λεπτα: 6-2, 2-0, 2-2, 5-3

Διαιτητές: Αχλαδιώτης / Κατσώνης

Γλυφάδα (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης, Παπανικολάου 1, Αλεξίου 1, Παπασηφάκης 1, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος 1, Ρομπόπουλος 1, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης 2, Φωτόπουλος 2, Σκουμπάκης 2, Σαλτέρης, Λεμπέσης 2, Γαλάνης

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος 1, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης 2, Χάλαρης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 3, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης