Τριάρα ΑΟΧ/Κισσαμικού στα Τρίκαλα!

18.14

Ένα απολαυστικό δεύτερο ημίχρονο πρόσφερε στον κόσμο που είχε δυναμική παρουσία στα Περιβόλια η ομάδα του ΑΟ Χανιά Κισσαμικού, καταφέρνοντας να νικήσει μία από τις καλύτερες και πιο ενισχυμένες ομάδες της Football League, τα Τρίκαλα με το εμφατικό 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν “φτωχό” για φάσεις με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι πάνω στον Χαλκιαδάκη στο 13′.  Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά με το γκολ του Γ. Αποστολίδη στο 47′, που έδωσε “φτερά” στην ομάδα του Γιώργου Πετράκη. Στο 68′ Ξύδας και Χαλκιαδάκης “έκρυψαν” την μπάλα και ο δεύτερος σκόραρε για το 2-0 και το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε στον 70′ με τον Λέο.

“Μελανό” σημείο η αποβολή του Βρεττού στο 87′ για αψιμαχία με τον Μάκο, που τιμωρήθηκε απλά με κίτρινη.

Οι φάσεις του αγώνα
3′ Μπαλιά του Γ. Αποστολίδη προς τον Λέο στην πλάτη της άμυνας, ο Μαν. Αποστολίδης βγαίνει από την εστία του και απομακρύνει.
13′ Μπαλιά του Ξύδα στον Χαλκιαδάκη που απέφυγε τον Λεάντρο και βρέθηκε στο έδαφος, με τον ρέφερι να δίνει συνέχεια στο ματς.
14′ Από κόρνερ του Ξύδα ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Ζιούλης με τον ίδιο τρόπο στέλνει την μπάλα άουτ.
32′ Σουτ του Γροντή μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Λαζαρίδης.
47′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τόλι ο Πάνος δεν μπόρεσε να διώξει και ο Γ. Αποστολίδης με ιδανικό σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ (1-0).
51′ Κόρνερ του Χιντζίδη κεφαλιά του Βέρτζου άουτ.
54′ Ευκαιρία για τα Τρίκαλα, φάουλ του Χιντζίδη κεφαλιά του Βέρτζου άουτ.
56′ Ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Παντελάκης “έκλεψε” την μπάλα από τον Σαχινίδη και έβγαλε εξαιρετική σέντρα στον Γ. Αποστολίδη, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Μ. Αποστολίδης.
58′ Ευκαιρία για το 2-0. Ο Τόλι πασάρει στον Χαλκιαδάκη που μέσα από την περιοχή πλασάρει για να αποκρούσει ο Μ. Αποστολίδης.
60′ Σουτ του Γιαννιτσάνη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
67′ Φάουλ του Ξύδα, πάνω από την εστία η μπάλα
68′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετικός συνδυασμός Ξύδα-Χαλκιαδάκη και ο τελευταίος με πλασέ κάνει το 2-0.
70′ ΓΚΟΛ: Ο Λέο μπήκε από πλάγια μέσα στην περιοχή, πλάσαρε και από απόκρουση του Μ. Αποστολίδη η μπάλα βρήκε ξανά στον Λέο και κατέληξε στα δίχτυα (3-0)!

85′ Κόρνερ του Βρεττού κεφαλιά του Χαλκιαδάκη μπλοκάρει ο Μ. Αποστολίδης.
90′ Σέντρα του Πάνου κεφαλιά του Ντ’ Ακόλ άουτ.

Διαιτητής: Τσουκαλάς (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Ζήρδας (ΕΠΣ Αθηνών)-Φαρμάκης (ΕΠΣ Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Χιντζίδης (36′), Σελινιωτάκης (41′), Σαχινίδης (43′), Τσιάρας (63′), Λέο (66′), Μάκος (87′)
Κόκκινες κάρτες: Βρεττός (87′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Ξύδας (77′ Βρεττός), Αποστολίδης (71′ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης, Λέο (83′ Λεμονής).

Τρίκαλα (Πέτρος Στοΐλας): Αποστολίδης, Πάνος, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος, Χιντζίδης, Μάκος, Τσιάρας (75′ Ανδρεόπουλος), Γροντής (62′ Ν’ Λουντούλου), Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης, Ζγκούρη (75′ Ντ’ Ακόλ).