Αξιος απέναντι στον Ολυμπιακό ο ΝΟΧ (12-6

17.28

Εάν ο στόχος για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES ήταν να αποτελέσει έναν δυνατό αντίπαλο για τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1, αυτό το κατάφερε. Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα στάθηκε πάρα πολύ καλά απέναντι στο πανίσχυρο σύνολο του Θοδ. Βλάχου, χάνοντας με σκορ 12-6, αλλά η εμφάνιση ήταν αρκετά καλή.

Το πιο σημαντικό είναι πως ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES δείχνει αυτή τη στιγμή να είναι σε πολύ καλή κατάσταση και πως σε κάθε περίπτωση εάν κι εφόσον βρεθεί στα πλέι άουτ θα μπορεί να διεκδικήσει επάξια την παραμονή του.

Για το παιχνίδι, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ξεκίνησε πάρα πολύ, υποχρεώνοντας σε 2-2 τον Ολυμπιακό με το τέλος της α’ περιόδου, όμως οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας πιο σοβαρά στο 2ο 8λεπτο έφεραν το σκορ στο 2-7. Από εκεί και πέρα, στο β’ ημίχρονο, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ήταν και πάλι πολύ ανταγωνιστικός καταφέρνοντας να σκοράρει άλλα 4 γκολ επί του Ολυμπιακού.

Να σημειωθεί πως για τους γηπεδούχους, απών ήταν ο Αβέρκα που είχε υποχρεώσεις στη Μάλτα με την Εθνική ομάδα της Λευκορωσίας. Επίσης, ο Μαν. Μυλωνάκης επέστρεψε μετά από αρκετά χρόνια ως αντίπαλος στα Χανιά, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον παίκτη του Ολυμπιακού να δει από κοντά παλιούς του συμπαίκτες και φίλους, καθώς άλλωστε ο Ναυτικός Ομιλος είναι η ομάδα που τον ανέδειξε.

Επόμενο πλέον παιχνίδι είναι απέναντι στο Π. Φάληρο, εκτός έδρας.

Τα 8λεπτα: 2-2, 0-5, 3-3, 1-2

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Παϊρακταρίδης

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Νάστραν 3, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 1, Μαραγκουδάκης, Παπαδόπουλος, Πολογεώργης, Παπαμανωλιουδάκης 1, Τσιστράκης.

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 4, Δελακάς, Φουντούλης 1, Νικολαϊδης 1, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης 1, Γούνας 1, Αργυρόπουλος-Κανακάκης 2, Γαλανόπουλος, Πρέκας 1.