Ήττα για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό από την Παναχαϊκή (1-2) στα Περιβόλια

16.09

Η μεγάλη προσπάθεια της ομάδας του ΑΟΧ/Κισσαμικού δεν είχε αποτέλεσμα απέναντι στην Παναχαϊκή, η οποία εκμεταλλευόμενη στο έπακρον τις στατικές φάσεις έφυγε από τα Περιβόλια με τη νίκη με σκορ 2-1.

Οι φάσεις του αγώνα
2′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0. Από γύρισμα του Λέο ο Λεμονής από κοντά με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.
5′ Φάουλ του Αργυρόπουλου η μπάλα περνάει απ’ όλους, ο Σωτηράκος προσπάθησε να κάνει την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να τη βρει με αποτέλεσμα να καταλήξει εκτός εστίας.
16′ Φάουλ του Τασιούλη, διαμαρτυρίες για κράτημα στον Σελινιωτάκη, που βρέθηκε στο έδαφος.
23′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ (αν και η μπάλα βγήκε εκτός τελικής γραμμής καθαρά από τα πόδια του Στεργίδη) του Αργυρόπουλου κεφαλιά του Μωραΐτη και 0-1.
26′ Ατομική ενέργεια του Λέο και σουτ από πλάγια θέση η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
41′ Σουτ του Αργυρόπουλου διώχνει δύσκολα ο Λαζαρίδης.
44′ Νέα καλή στιγμή για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό. Ατομική προσπάθεια του Λέο και πάσα στον Τασιούλη, το σουτ του οποίου έφυγε λίγο έξω από την εστία.
45+3′ ΓΚΟΛ: Ο Ξύδας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε από τον Βρονταρά.
47′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, από γύρισμα του Φωτάκη ο Μωραΐτης εξ επαφής πλάσαρε άουτ.
52′ Σπουδαία ευκαιρία για το 2-1. Φάουλ του Αρναούτογλου ο Ζιούλης προλαβαίνει την έξοδο του Βρονταρά αλλά στην κεφαλιά του η μπάλα περνάει ελάχιστα έξω από την εστία.
52′ Ο Ξύδας πιέζει τον Βρονταρά, που απομακρύνει πάνω στον παίκτη του ΑΟΧ-Κισσαμικού αλλά στη συνέχεια ελέγχει την μπάλα πριν πάρει πορεία προς το τέρμα.
57′ ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή, ξανά από κόρνερ του Αργυρόπουλου και κεφαλιά του Φωτάκη (1-2).
59′ Σέντρα του Ξύδα κεφαλιά του Παντελάκη άουτ.
84′ Μετά από απανωτά λάθη το σουτ του Αργυρόπουλου διώχνει ο Αποστολίδης.
87′ Σουτ του Πολίμου μπλοκάρει εύκολα ο Λαζαρίδης.
88′ Φάουλ του Βρεττού κεφαλιά του Χαλκιαδάκη η μπάλα μακριά από την εστία.

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (ΕΠΣ Βοιωτίας)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά)-Σοφός (ΕΠΣ Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (33′), Λαζαρίδης (34′), Βρονταράς (45′), Αργυρόπουλος (45′), Παντελάκης (45′), Φουρλάνος (71′), Φωτάκης (74′), Πολίμος (87′),

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης (84′ Βρεττός), Αρναούτογλου, Γκίνη, Σελινιωτάκης (68′ Αποστολίδης), Λεμονής, Τασιούλης (68′ Χαλκιαδάκης), Ξύδας, Λέο.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Αργυρόπουλος (89′ Μουστακόπουλος), Σωτηράκος, Λουμπαρδέας, Μπουτζίκος (68′ λ.τρ. Πολίμος), Ντάσιος, Φωτάκης, Φουρλάνος, Στεργίδης (76′ Πολυχρόνης), Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.