Νίκη για την Α.Ε.Ε.Κ. ΣΥΝ.ΚΑ ήττα για την Παλαιόχωρα

16.57

Εκτός έδρας αναμετρήσεις είχε η σημερινή ημέρα για την ομάδα της Α.Ε.Ε.Κ. ΣΥΝ.ΚΑ και την Παλαιόχωρα κόντρα σε Γιούχτα και Ηρόδοτο αντίστοιχα.

Η ομάδα του ΣΥΝ.ΚΑ πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ του Νικόλτση ο οποίος και σκόραρε στην πρώτη φάση του αγώνα στο πρώτο λεπτό.

Από την άλλη κόντρα σε ομάδα ανώτερης κατηγορίας η Παλαιόχωρα δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 3-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 13’ με τον Κωνσταντινίδη για να ισοφαρίσει στο 20’ ο Χιντασέλι για την Παλαιόχωρα. Στο 24’ ο Μωραϊτης έγραψε το 2-1 ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-1 χάρις σε γκολ του Φραγκουλάκη στο 35’

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν σημειώθηκε άλλο γκολ με τους δυο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι ενδεκάδες που ξεκίνησαν οι δυο ομάδες
Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Αυγενικού, Αργκιλέσι, Κωνσταντινίδης, Σμυρλής, Μωραΐτης, Φραγκουλάκης

Παλαιόχωρα (Α. Θέμελης):  Γιούδας, Σπηλιώτης, Καραϊσκος, Θεοδωράκης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Χιντατσελι, Κυριλλίδης, Παλιατσιος, Κτιστόπουλος, Δημητριάδη

Στο β ημίχρονο οι ενδεκάδες που ξεκίνησαν

Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης): Κουράκης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Κασαπάκης, Μάκο, Κοντογιάννης, Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης, Σμυρλής, Παναγιωτάκης, Φραγκουλάκης

Παλαιόχωρα (Α. Θέμελης): Μαυροπάνος, Σπηλιώτης, Καραϊσκος, Θεοδωράκης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Χιντατσελι, Γκούφας, Κόλα, Τρέκος, Κρασουδάκης