Πληκτρολογήστε την αναζήτησή σας

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διεύθυνση:

Email:

Τηλ:

Φάξ:

Παπαμαλέκου 5, ΤΚ 73-100

nea@neatv.gr

28210 36700

28210 36701

Επιπλέον

LIVE ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της F.L. - Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μετά κόπων και βασάνων το μεσημέρι της Τρίτης πραγματοποιήθηκε τελικά η κλήρωση της Football League.
 
Νωρίτερα είχε προηγηθεί Διοικητικό Συμβούλιο, όπου συζητήθηκε το φλέγον θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων και της πρότασης της ΕΡΤ. Το θέμα της κλήρωσης τέθηκε σε ψηφοφορία και με ψήφους 8-6 αποφάσισαν τελικά να γίνει, αλλά χωρίς να οριστεί ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος και μάλιστα να μην υπάρχει καμία ημερομηνία σε πρόγραμμα. Επίσης αποφασίσθηκε να δημιουργηθεί μια 5μελής επιτροπή από εκπροσώπους ομάδων της Β' Εθνικής, που θα συναντηθεί άμεσα, με τον υφυπουργό Αθλητισμού, Γιώργο Βασιλειάδη για το θέμα της συμφωνίας για τα τηλεοπτικά. Αυτή θα αποτελείται από τους, ΑΟΧ/Κισσαμικός, Πλατανιά Δόξα Δράμας, ΑΟΤ, Ηρακλής.
 
Ειδικό κλειδάριθμο πήραν  οι Ηρόδοτος,  Εργοτέλη αφού είναι ομάδες του Ηρακλείου και ζητήθηκε από τις αστυνομικές αρχές. Το ίδιο συνέβη και με τον ΑΟΧ Κισσαμικός και τον Πλατανιά καθώς θα χρησιμοποιούν τα Περιβόλια.
 
Επίσης αξίζει να αναφέρουμε πως στα Περιβόλια γίνεται μια σπορά αυτό το διάστημα και επικείμενη καθυστέρηση θα ευνοήσει τις ομάδες καθώς, θεωρητικά μέχρι τις 28 δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το γήπεδο.

***5η αγωνιστική το Πλατανιάς-ΑΟΧ/Κισσαμικός
 
1η αγωνιστική 16η
Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός
Παναχαϊκή – Αιγινιακός
Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας
Ηρακλής – Ηρόδοτος
Βόλος – Καραϊσκάκης
Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων
 
2η αγωνιστική 17η
Παναχαϊκή – Σπάρτη
ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης
Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα
Κέρκυρα – Ηρακλής
Δόξα Δράμας – Βόλος
Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων
Καραϊσκάκης – Πλατανιάς
 
3η αγωνιστική 18η
Σπάρτη – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρακλής – Αιγινιακός
Βόλος – Απόλλων Πόντου
Αήττητος Σπάτων – Κέρκυρα
Πλατανιάς – Δόξα Δράμας
Ηρόδοτος – Καραϊσκάκης
 
4η αγωνιστική 19η
Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Ηρακλής
ΑΟΧ Κισσαμικός – Βόλος
Αιγινιακός – Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς
Κέρκυρα – Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος
 
5η αγωνιστική 20η
Σπάρτη – Τρίκαλα
Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας
Βόλος – Εργοτέλης
Αήττητος Σπάτων – Παναχαϊκή
Πλατανιάς – ΑΟΧ Κισσαμικός
Καραϊσκάκης – Αιγινιακός
Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα – Δόξα Δράμας
 
6η αγωνιστική 21η
Ηρακλής – Σπάρτη
Τρίκαλα – Βόλος
Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων
Εργοτέλης – Πλατανιάς
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα
 
7η αγωνιστική 22η
Σπάρτη – Βόλος
Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής
Πλατανιάς – Τρίκαλα
Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου
 
8η αγωνιστική 23η
Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη
Βόλος – Πλατανιάς
Ηρακλής – Καραϊσκάκης
Τρίκαλα – Ηρόδοτος
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Κέρκυρα
Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός
 
9η αγωνιστική 24η
Σπάρτη – Πλατανιάς
Καραϊσκάκης – Αήττητος Σπάτων
Ηρόδοτος – Βόλος
Δόξα Δράμας – Ηρακλής
Κέρκυρα – Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
Αιγινιακός – Εργοτέλης
ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή
 
10η αγωνιστική 25η
Καραϊσκάκης – Σπάρτη
Πλατανιάς – Ηρόδοτος
Αήττητος Σπάτων – Δόξα Δράμας
Βόλος – Κέρκυρα
Ηρακλής – Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα – Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Εργοτέλης – Παναχαϊκή
 
11η αγωνιστική 26η
Σπάρτη – Ηρόδοτος
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης
Κέρκυρα – Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου – Αήττητος Σπάτων
Αιγινιακός – Βόλος
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρακλής
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας
 
12η αγωνιστική 27η
Δόξα Δράμας – Σπάρτη
Ηρόδοτος – Κέρκυρα
Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς – Αιγινιακός
Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ Κισσαμικός
Βόλος – Παναχαϊκή
Ηρακλής – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας
 
13η αγωνιστική 28η
Σπάρτη – Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας
Αιγινιακός – Ηρόδοτος
ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή – Πλατανιάς
Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Λάρισας – Βόλος
Τρίκαλα – Ηρακλής

14η αγωνιστική 29η
Απόλλων Πόντου – Σπάρτη
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρόδοτος – Παναχαϊκή
Καραϊσκάκης – Εργοτέλης
Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας
Αήττητος Σπάτων – Τρίκαλα
Βόλος – Ηρακλής
 
15η αγωνιστική 30η
Σπάρτη – Αιγινιακός
ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή – Κέρκυρα
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος
Τρίκαλα – Καραϊσκάκης
Ηρακλής – Πλατανιάς
Βόλος – Αήττητος Σπάτων
 
 

σχολιάστε το άρθρο

Μπορείτε να προσθέσετε οποιοσδήποτε σχόλιο σχετικό με το κείμενο
* = Υποχρεωτικά πεδία

Μια ανάσα από τον Βοσνιάδη ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βίντεο: Πανακρωτηριακός- Κρητικός Αστέρας 5-2 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βίντεο: Γιούχτας - Α.Ε.Ε.Κ. ΣΥΝ.ΚΑ 1-0 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βίντεο: Α.Ε.Ε.Κ. ΣΥΝ.ΚΑ-Ατρόμητος Πειρ. 1-1 - οι δηλώσεις των προπονητών ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βίντεο: Άρης Σούδας- Πανακρωτηριακός 2-1 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βίντεο: Οι δηλώσεις του Κώστα Ανυφαντάκη για το ματς με τον Ατρόμητο Πειραιά ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ



Δημοφιλής Ειδήσεις