Έσπασαν καρδιές στο final four της Αθήνας!

14.44

Το 14ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα minifootball Φοιτητών & Σπουδαστών N'JOY UNI-League μπαίνει πλέον στην τελική του ευθεία και σε μία συναρπαστική διοργάνωση στην πρωτεύουσα, αναδείχθηκαν οι πρώτες ομάδες σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, λίγο πριν την Πανελλήνια τελική φάση, η οποία θα διεξαχθεί στο διάστημα 29-31 Μαϊου, στο "The Ranch" του Σοφικού Κορινθίας.

Στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος, είχαμε την πρώτη έκπληξη: Οι δυνατοί Ramrod II κέρδισαν με σκορ 3-0 τους περσινούς πρωταθλητές Κωστάκηδες και πανηγύρισαν ξέφρενα την πρόκριση τους στον τελικό της Αθήνας. Στο άλλο ματς, η εξέλιξη ήταν κάτι παραπάνω από συναρπαστική: οι Amigos μπήκαν δυνατά στον αγώνα, αλλά οι Τεφατζήδες, με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν σε 3-3 και στην πεντάλεπτη παράταση πήραν τελικά τη νίκη με 5-3! Η διοργάνωση περικλείει στην μεγάλη παρέα της το μεγαλύτερο ελληνικό deal site εκδρομών, το οποίο ήρθε για να μας ταξιδέψει: Το www.ekdromi.gr που προσφέρει φανταστικές προσφορές για αποδράσεις και εκδρομές στα καλύτερα καταλύματα σε όλα τα μήκη και πλάτη της Ελλάδας, θα στείλει τους πρωταθλητές σε υπέροχους προορισμούς.

Στον μικρό τελικό, οι Κωστάκηδες πήραν τη νίκη στην παράταση με 7-6, αφού οι Amigos δεν τα κατάφεραν και πάλι στον επιπλέον χρόνο. Η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 5-5. Έτσι, στον μεγάλο τελικό μεταξύ Ramrod II και Τεφατζήδων, τα προγνωστικά ήταν αδύνατα. Καθώς το ματς βρισκόταν στο 1-1 και λίγο πριν οδηγηθεί στην παράταση, ο Παπαθανάσης νίκησε τον Ζάχο κάτω από τα γκολπόστ και με το γκολ του έδωσε την κούπα στους Ramrod II με 2-1! Το NJOY έπαιξε, παίζει και θα παίζει για πολύ καιρό ακόμα πρωταγωνιστικό ρόλο στις καρδιές των φοιτητών καθώς είναι το brand σοκολατούχου γάλακτος που αγαπήθηκε όσο λίγα από ολόκληρο το αθλητικό κοινό με το οποίο συνδέθηκε άρρηκτα μέσω του μεγαλύτερου ελληνικού αθλητικού φοιτητικού θεσμού.

Στο κύπελλο, τα ημιτελικά ήταν εξίσου δυνατά: Οι Ούνοι League επικράτησαν επί της Ρεάλ Κλαρίν με 3-0 στο ματς των νεοεμφανιζόμενων ομάδων, ενώ η Moschato United κέρδισε με 2-0 την Ceramica Martinez, στο ματς των ομάδων που αποτελούν σταθερές αξίες συμμετοχής στον θεσμό! Στον τελικό, η Moschato United θριάμβευσε με 6-2 και κατάφερε μετά από τόσα χρόνια συμμετοχής να πάρει αυτήν την σημαντικότατη διάκριση. H mybet στηρίζει με όλες τις δυνάμεις το νεανικό κοινό και ιδίως τον υγιή ανταγωνισμό μέσα από διοργανώσεις όπως το N’JOY UNI-League.