Νίκη του Εργοτέλη 2-1 τον Ερμή Ζωνιανών στο Παγκρήτιο

19.20

Στο φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα ο Εργοτέλης επικράτησε 2-1 του Ερμή Ζωνιανών στο Παγκρήτιο Στάδιο το απόγευμα του Σαββάτου. Με παρουσία φιλάθλων πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση, που είχε διάρκεια δύο ημιχρόνων των σαράντα λεπτών.

Την πρώτη τους συμμετοχή με τη φανέλα της ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς κατέγραψαν οι Γάσα Καμαρά, Μίροσλαβ Στεβάνοβιτς και Δημήτρης Μάνος, οι οποίοι αγωνίστηκαν ως αλλαγή.

Ο Εργοτέλης προσπάθησε να ελέγξει το ρυθμό του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπαστάνη στο 14? έπειτα από αντεπίθεση. Στην συνέχεια ο Εργοτέλης είχε την υπεροχή  στην επανάληψη και με γκολ του Δωματά στο 54? και στο 64? ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 73? με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Γιαλούσης (55? Μάνος), Σηφάκης (41? Χαρκουτσάκης), Γρομητσάρης, Κυριακόπουλος (41? Ρέντζας), Φουκαράκης (67? Αυγενικού), Κούρτι (41? Γ. Καμαρά), Δωαματάς, Λεονάρντο, Μπουρσέλης, Παμλίδης (67? Στεβάνοβιτς).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Χρήστου, Κορτσινίδης (59? Μποχώνης), Τζανής (56? Ανυφαντάκης), Ταυλαδοράκης, Ρουμπάκης, Βογιατζής (72? Γεμιστός), Πλουσής, Μπαστάνης, Σταθόγλου (70? Μανουσάκης), Σκουτέλης (56? Στρατήγης), Μπριλάκης.

*Πριν την έναρξη της αναμέτρησης προπονήθηκαν οι Καλέ, Α. Καμαρά, Ίνιατς, Ντος Σάντος, Πίτσος, Γενιτσαρίδης, Άλλα και Γαρεφαλάκης. Η επόμενη προπόνηση του Εργοτέλη έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει τη Δευτέρα στις 09:00, καθώς για αύριο δόθηκε ρεπό στους ποδοσφαιριστές.