Πλατανιάς: Δεν πήρε αυτό που άξιζε στην Λεωφόρο

15.12

Ο Πλατανιάς δεν πήρε αυτό που άξιζε στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό. Ο Πλατανιάς ηττήθηκε από το γκολ του Ατζαγκούν στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου στο 45′. Σουτ εκτός περιοχής και κακή εκτίμηση του Ολιμπά. Μέχρι τότε ο Παναθηναϊκός είχε δημιουργήσει μόλις μία φάση με τον Μπεργκ.

Ο Παναθηναϊκός ουσιαστικά έχασε την σπουδαιότερη και τελευταία του ευκαιρία με το δοκάρι του Μπεργκ στο 46′.

Από κει και πέρα, ο Πλατανιάς ισορρόπησε το ματς και ειδικά στο τελευταίο 20λεπτο ήταν η ομάδα που έχανε ευκαιρίες.  Χαρακτηριστικό, ότι το ματς τελείωσε με τον κόσμο του Παναθηναϊκού να αποδοκιμάζει τους παίκτες του.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Τελάντερ, Ταυλαρίδης, Μαρινάκης, Νάνο (90′ Τριανταφυλλόπουλος), Κουτρουμπής, Πράνιτς, Ατζαγκούν (57′ Αμπέντ), Ζέκα, Καρέλης (64′ Καλτσάς), Μπεργκ

Πλατανιάς: Ολιμπά, Μπανανά, Κουλιμπαλί, Σελίν, Βάντερσον, Αποστολόπουλος (56′ Τσουράκης), Γκνιάνιτς, Στανισάβλιεβιτς (76′ Γιακουμάκης), Μενδρινός, Ντίνας, Ράμος (82′ Γουνδουλάκης)