Τα “χάλασε” όλα στο 3ο 10λεπτο ο Ο.Α.Χανίων

22.57

Ένα πολύ άσχημο σε απόδοση 3ο 10λεπτο ?κόστισε? την ήττα στη Νέα Σμύρνη για τον Ομιλο Αντισφαίρισης Χανίων στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο (70-53). Η ομάδα του Λευτέρη Θεοδωράκη παρότι στη λήξη του ημιχρόνου ήταν πολύ κοντά στο σκορ και συγκεκριμένα απείχε 5 πόντους διαφορά (32-27), με την έναρξη του β? ημιχρόνου η απόδοσή της έπεσε κατακόρυφα, με συνέπεια η διαφορά να εκτοξευθεί στο +21 για τις ?κυανέρυθρες? (57-36).

Αυτή ήταν η 3η ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια για τον ΟΑΧ, οι δύο εκ των οποίων είναι εκτός έδρας, με το τελικό 70-53 να χαρακτηρίζει το παιχνίδι υπέρ του Πανιωνίου. Ουσιαστικά, η τρίτη περίοδος ήταν το πιο άσχημο κομμάτι της αναμέτρησης για τον ΟΑΧ, καθώς είναι χαρακτηριστικό ότι ακόμα και στην 4η και τελευταία περίοδο βρέθηκε να κερδίζει με επί μέρους σκορ 17-13.

Ο ΟΑΧ θα επιδιώξει να κρατήσει τα θετικά στοιχεία του αγώνα, που ήταν για την 4η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, να διορθώσει τα λάθη που κόστισαν στην 3η περίοδο και να επιδιώξει στη συνέχεια να πάρει τις απαραίτητες νίκες?

Πρώτη σκόρερ για την Αντισφαίριση αλλά και γενικώς στο παιχνίδι, η Μοσχοπούλου που σημείωσε 23 πόντους, με 2 τρίποντα. Για τον Πανιώνιο, πρώτες σκόρερ, η Στεφανίδου με 22 και η Σταμπούρλου με 20 πόντους.

Τα 10λεπτα: 16-16, 32-27 (ημιχρ.), 57-36, 70-53 (τελικό)

Πανιώνιος (Αγγελος Τσικλήρας ? Αγγελος Γιαννουλάκης ): Πούλου, Λόξα, Μήτση, Μπότσαρη 7, Σταμπούρλου 20 (1), Θεοδωρομανωλάκη 10, Στεφανίδου 22 (3), Γρηγορίου 4, Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 5

Ο.Α. Χανίων (Λευτέρης Θεοδωράκης): Ζύφι 2, Καραβέλη 2, Καλογεροπούλου, Κασωμένου 2, Μπρέλλου 6, Φουράκη, Σταχτιάρη 9, Ζουμαδάκη, Χαραλαμπάκη 1, Γαλητσιάνου 8, Μοσχοπούλου 23 (2)