Πλατανιάς: Εξαιρετικός και …0-0 στο Καυταντζόγλειο

22.04

Μόνο το γκολ έλειψε από τον Πλατανιά στο Καυταντζόγλειο Στάδιο, όπου εν τέλει απέσπασε 0-0 από τον Ηρακλή. Το αποτέλεσμα είναι θετικό αλλά αφήνει και …γλυκόπικρη γεύση, μιας και αν ο Πλατανιάς είχε περαιτέρω επιλογές στην επίθεση θα μπορούσε να στοχεύει σε πολλά περισσότερα πράγματα, στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4′ Μεγάλη φάση για τον Ηρακλή. Ο Τσιλιανίδης μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Σωτηρίου αποκρούει το πλασέ του.
8′ Ο Τσιλιανίδης από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και ο Σωτηρίου μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.
11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Λουκίνας κάνει ωραία ενέργεια, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά το τελείωμά του δεν είναι καλό και η μπάλα φεύγει ψηλά.
15′ Δυνατό σουτ του Γκνιάτιτς εκτός περιοχής, εξαιρετική η επέμβαση του Χουάντερσον.
23′ Ο Ανγκούλο βρίσκει τον κενό χώρο, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.
34′ Ο Αποστολόπουλος αυτή τη φορά δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, η μπάλα περνάει άουτ.
36′ Ο Κουλιμπαλί ?κόβει? τη μπάλα, ο Χουάντερσον αποκρούει με δυσκολία, αυτή στρώνεται στον Μενδρινό που σουτάρει, με τον τερματοφύλακα του Ηρακλή ν’ αποκρούει σε κόρνερ.
57′ Η μεγαλύτερη φάση για τον Πλατανιά στο παιχνίδι, ο Κουλιμπαλί σεντράρει προς την περιοχή του Ηρακλή, αυτή φτάνει στον Γουνδουλάκη που σουτάρει με διπλή προσπάθεια για ν’ αποκρούσει εντυπωσιακά ο Χουάντερσον!
60′ Σουτ από τον Ιντζόγλου, η μπάλα θα περάσει από πολλά σώματα και τελικά καταλήγει στην αγκαλιά του Σωτηρίου.
78′ Σέντρα από τον Κουλιμπαλί, κεφαλιά από τον Ανγκούλο η μπάλα φεύγει άουτ.

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου) – Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Σκουλάς (Σερρών)
Κίτρινες κάρτες: Ιντζόγλου – Μουνάφο, Γουνδουλάκης, Βάντερσον

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης (76′ Πασάς), Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Μπουλούτ (64′ Ρομάνο), Λουκίνας (70′ Περόνε).

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Ιτούα, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Αποστολόπουλος (86′ Μιλούνοβιτς), Μενδρινός (66′ Ντίνας), Γουνδουλάκης (79′ Στανισάβλιεβιτς), Ανγκούλο.