LIVE

Πληκτρολογήστε την αναζήτησή σας

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διεύθυνση:

Email:

Τηλ:

Φάξ:

Παπαμαλέκου 5, ΤΚ 73-100

nea@neatv.gr

28210 36700

28210 36701

Επιπλέον

LIVE ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ

Κανάλι:

EMBED

<iframe src="http://hellasonmedia.viiideo.gr/neatv1.html" width="550" height="350" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

Άγώνες Στίβου: Βασαρμίδεια 2016 στην Ιεράπετρα (αποτελέσματα

ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Διεξήχθησαν στην Ιεράπετρα, στο Βουζουνιεράκειο στάδιο τα 2α Βασαρμίδεια 2016 προς τιμήν της μεγάλης Κρητικιάς πρωταθλήτριας Μαρίνας Βασαρμίδου η οποία παρευρέθηκε στους αγώνες, γιορτάζοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλιά της. Τους αγώνες διοργάνωσε ο Γ.Α.Σ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, με τη συνεργασία - υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης – Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου και την έγκριση της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης

Από τις επιδόσεις ξεχώρισε η επίδοση της ομάδας 4Χ100μ του ΓΑΣ Ιεράπετρας με 41.91 (Κουκουρογιαννάκης Ε. Σταματεόπουλος Ι. Σαββίδης Ι. Φιλανδαράκης Ν.)

Οι τρείς πρώτοι νικητές σε κάθε αγώνισμα

100μ Ανδρών : (Άνεμος -1.6) : Σταματελόπουλος Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.36, Φιλανδαράκης Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.49, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.66

200μ Ανδρών : (Ανεμος +0.1) : Σαββίδης Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.39, Κουκουρογιαννάκης Π.(ΑΟΛ) 24.51, Καρασάββας Η.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 24.67

400μ Ανδρών : Ι.Σαββίδης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 55.78

800μ Ανδρών : Πόπα Γκεοργκίτσα (ΑΟ Κισσάμου) 2.02.78

110μ εμπόδια Ανδρών (Ανεμος : -0.9) : Φιλανδαράκης Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.91, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 16.60

400μ εμπόδια Ανδρών: Σταματελόπουλος Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 58.55, Τσομάνι Γκ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 60.27

4Χ100μ Ανδρών : ΓΑΣ Ιεράπετρας (Ε.Κουκουρογιαννάκης – Ι.Σταματελόπουλος – Ι.Σαββίδης – Ν.Φιλανδαράκης) 41.91

200μ Γυναικών (Άνεμος : +0.1) Μπικέσκου Χρ. (Αρκάδι) 26.52, Τσάκωνα Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρα΅) 31.33

Ύψος Γυναικών: Γκέλη Ελ.1.50 Παπαδάκη Όλγα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Ανδριανάκη Ραφ.(ΓΑΣ Μαλίων) 1.40

Ακόντισμός Παίδων (700γρ) Αλεξάκης Δημ.(ΓΕΗ) 45.88, Λάκο Παν.(ΑΟΛ) 45.18, Βασιλικάκης Ι.(ΓΕΗ) 43.98

80μ ΠΠΑ΄(Άνεμος -1.5) : Ψύχουλας Κ.(ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 10.03, Βασιλόπουλος Α.(ΑΟΛ) 10.22

150μ ΠΠΑ΄(Άνεμος : +1.4) : Ψύχουλας Κ.(Αρκάδι) 18.08, Γαβριλάκης Χ.(ΑΟΛ) 18.34, Πετσαγγουράκης Μ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 19.21

300μ ΠΠΑ΄: Φορτετζανός Γ.(ΑΟΛ) 39.22, Παραγιουδάκης Π.(Αρκάδι) 43.90, Παπαδάκης Φ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 50.98

80μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος : 0.0) : Γιαννουλάτου Ν.(Αρκάδι) 10.38, Μοργιάνη Α.(Αρκάδι) 11.32, Τσάκωνα Ν.(ΑΟΛ) 11.45

150μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος +1.7) Γιαννουλάτου Νατ.(Αρκάδι) 19.29, Τσάκωνα Ν.(ΑΟΛ) 21.06, Μοργιάνη Α.(Αρκάδι) 21.41

600μ ΠΚΑ¨: Ραφαηλάκη Ν.(ΑΟΛ) 1.47.69, Τσαγκαράκη Γ.(ΑΟΛ) 1.53.07, Βαν Λίντουτ Π.(ΑΟΛ)

1.54.07

Στα υπόλοιπα αγωνίσματα νικητές ήταν:

200μ ΑΜΕΑ : Λουτέτσης Στ.(ΠΡΟΣΤΑΤ.ΔΙΑΜ.ΜΕΤΑΒ.ΙΕΡΑΠ.) 40.60

60μ ΠΚΒ΄: Παπαδάκη Ειρ.(ΟΦΗ) 8.85

60μ ΠΠΒ΄: Αγγελάκης Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.94

Μήκος ΠΚΒ¨: Ζαμπετάκη Αγ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.07

Μήκος ΠΠΒ΄: Βασιλειάδης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.32

50μ Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.05

50μ Μίνι ΠΚ: Ίβιτς Αν.Μαρ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.75

Μήκος Μίνι ΠΚ: Κιοκάϊ Νικ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.57

Μήκος Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.95

300μ Μίνι ΠΚ : Ίβιτς Α.Μ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 49.02

σχολιάστε το άρθρο

Μπορείτε να προσθέσετε οποιοσδήποτε σχόλιο σχετικό με το κείμενο
* = Υποχρεωτικά πεδία

Τμήμα Εκμάθησης SUP ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Μετάλλια και διακρίσεις σε Αγ. Νικόλαο και Ηράκλειο ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

2ο Παγκρήτιο Αναπτυξιακό Τουρνουά ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Παραμονή για τον ΟΑΧ στην Α’ Εθνική – Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΒΙΝΤΕΟ: Αντίστροφη μέτρηση για το Πανελλήνιο ανοικτό πρωτάθλημα ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Μεγάλες διακρίσεις για τη Σοφία Δασκαλάκη και τον Χρήστο Μαρινάκη ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ



Δημοφιλής Ειδήσεις