LIVE

Πληκτρολογήστε την αναζήτησή σας

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διεύθυνση:

Email:

Τηλ:

Φάξ:

Παπαμαλέκου 5, ΤΚ 73-100

nea@neatv.gr

28210 36700

28210 36701

Επιπλέον

LIVE ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ

Κανάλι:

EMBED

<iframe src="http://hellasonmedia.viiideo.gr/neatv1.html" width="550" height="350" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

Άγώνες Στίβου: Βασαρμίδεια 2016 στην Ιεράπετρα (αποτελέσματα

ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Διεξήχθησαν στην Ιεράπετρα, στο Βουζουνιεράκειο στάδιο τα 2α Βασαρμίδεια 2016 προς τιμήν της μεγάλης Κρητικιάς πρωταθλήτριας Μαρίνας Βασαρμίδου η οποία παρευρέθηκε στους αγώνες, γιορτάζοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλιά της. Τους αγώνες διοργάνωσε ο Γ.Α.Σ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, με τη συνεργασία - υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης – Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου και την έγκριση της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης

Από τις επιδόσεις ξεχώρισε η επίδοση της ομάδας 4Χ100μ του ΓΑΣ Ιεράπετρας με 41.91 (Κουκουρογιαννάκης Ε. Σταματεόπουλος Ι. Σαββίδης Ι. Φιλανδαράκης Ν.)

Οι τρείς πρώτοι νικητές σε κάθε αγώνισμα

100μ Ανδρών : (Άνεμος -1.6) : Σταματελόπουλος Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.36, Φιλανδαράκης Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.49, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.66

200μ Ανδρών : (Ανεμος +0.1) : Σαββίδης Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.39, Κουκουρογιαννάκης Π.(ΑΟΛ) 24.51, Καρασάββας Η.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 24.67

400μ Ανδρών : Ι.Σαββίδης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 55.78

800μ Ανδρών : Πόπα Γκεοργκίτσα (ΑΟ Κισσάμου) 2.02.78

110μ εμπόδια Ανδρών (Ανεμος : -0.9) : Φιλανδαράκης Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.91, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 16.60

400μ εμπόδια Ανδρών: Σταματελόπουλος Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 58.55, Τσομάνι Γκ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 60.27

4Χ100μ Ανδρών : ΓΑΣ Ιεράπετρας (Ε.Κουκουρογιαννάκης – Ι.Σταματελόπουλος – Ι.Σαββίδης – Ν.Φιλανδαράκης) 41.91

200μ Γυναικών (Άνεμος : +0.1) Μπικέσκου Χρ. (Αρκάδι) 26.52, Τσάκωνα Ν.(ΓΑΣ Ιεράπετρα΅) 31.33

Ύψος Γυναικών: Γκέλη Ελ.1.50 Παπαδάκη Όλγα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Ανδριανάκη Ραφ.(ΓΑΣ Μαλίων) 1.40

Ακόντισμός Παίδων (700γρ) Αλεξάκης Δημ.(ΓΕΗ) 45.88, Λάκο Παν.(ΑΟΛ) 45.18, Βασιλικάκης Ι.(ΓΕΗ) 43.98

80μ ΠΠΑ΄(Άνεμος -1.5) : Ψύχουλας Κ.(ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 10.03, Βασιλόπουλος Α.(ΑΟΛ) 10.22

150μ ΠΠΑ΄(Άνεμος : +1.4) : Ψύχουλας Κ.(Αρκάδι) 18.08, Γαβριλάκης Χ.(ΑΟΛ) 18.34, Πετσαγγουράκης Μ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 19.21

300μ ΠΠΑ΄: Φορτετζανός Γ.(ΑΟΛ) 39.22, Παραγιουδάκης Π.(Αρκάδι) 43.90, Παπαδάκης Φ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 50.98

80μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος : 0.0) : Γιαννουλάτου Ν.(Αρκάδι) 10.38, Μοργιάνη Α.(Αρκάδι) 11.32, Τσάκωνα Ν.(ΑΟΛ) 11.45

150μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος +1.7) Γιαννουλάτου Νατ.(Αρκάδι) 19.29, Τσάκωνα Ν.(ΑΟΛ) 21.06, Μοργιάνη Α.(Αρκάδι) 21.41

600μ ΠΚΑ¨: Ραφαηλάκη Ν.(ΑΟΛ) 1.47.69, Τσαγκαράκη Γ.(ΑΟΛ) 1.53.07, Βαν Λίντουτ Π.(ΑΟΛ)

1.54.07

Στα υπόλοιπα αγωνίσματα νικητές ήταν:

200μ ΑΜΕΑ : Λουτέτσης Στ.(ΠΡΟΣΤΑΤ.ΔΙΑΜ.ΜΕΤΑΒ.ΙΕΡΑΠ.) 40.60

60μ ΠΚΒ΄: Παπαδάκη Ειρ.(ΟΦΗ) 8.85

60μ ΠΠΒ΄: Αγγελάκης Ι.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.94

Μήκος ΠΚΒ¨: Ζαμπετάκη Αγ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.07

Μήκος ΠΠΒ΄: Βασιλειάδης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.32

50μ Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.05

50μ Μίνι ΠΚ: Ίβιτς Αν.Μαρ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.75

Μήκος Μίνι ΠΚ: Κιοκάϊ Νικ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.57

Μήκος Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.95

300μ Μίνι ΠΚ : Ίβιτς Α.Μ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 49.02

σχολιάστε το άρθρο

Μπορείτε να προσθέσετε οποιοσδήποτε σχόλιο σχετικό με το κείμενο
* = Υποχρεωτικά πεδία

Βίντεο: Οι The Cretan Gunners στο NEA SPORT LIVE ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΝΟΧ: Η σειρά για τις Κορασίδες Β’ στους Χειμερινούς αγώνες ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Πινγκ πονγκ: Ήττες από Αρη Βούλας και Α.Ο. Πεύκης ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Σχολή Ιστιοπλοΐας στον ΝΟΧ από 11/2 έως 22/3/2017 ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Στην Εθνική Κορασίδων Αλατζά, Ζουζούνη και Χατζησωτηράκη ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Στην 4η θέση στο Ομαδικό οι Κορασίδες Α’ στους Χειμερινούς Αγώνες ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ



Δημοφιλής Ειδήσεις