Με το δεξί στην έναρξη του πρωταθλήματος ο Μινώταυρος! (pics)

16.50

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Χανίων ο Μινώταυρος, ο οποίος κατάφερε να επικρατήσει επί του Άρη Σούδας με σκορ 1 – 0.
Στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης η ομάδα της Σούδας είχε την υπεροχή χωρίς όμως να καταφέρει να παραβιάσει την εστία του Καλοριζικάκη. Μάλιστα, είχε και ένα ακυρωθέν γκολ στο 16ο λεπτό με τον Τσιμπρικίδη, ο οποίος θεωρήθηκε από το βοηθό πώς ήταν σε αντικανονική θέση (offside).
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Ρουσάκης στο 63ο λεπτό του παιχνιδιού με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:
9'
Ωραία προσπάθεια από το Ρουσάκη, πάσα για το Θάνο, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα
16' Άκυρο τέρμα του Τσιμπρικίδη που ακυρώθηκε ως off-side
20' Στρώσιμο του Γαλανάκη στον Παπαθανασίου, σουτ από τον δεύτερο, άουτ η μπάλα
23' Σέντρα από το Θάνο, δεν προλαβαίνει την προβολή ο Παπαδάκης, κόρνερ απο τους αμυντικούς
46' Σουτ Ροκάκη, άουτ
63' ΓΚΟΛ! 1-0 οι γηπεδούχοι. Ο Ρουσάκης δοκιμάζει ένα απευθείας φάουλ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα!
76' Ρουσάκης για τον Μανταδάκη, σουτ, απομάκρυνε ο Βροντάκης. Καλή στιγμή για το Μινώταυρο!
78' Σέντρα του Καγλαντζή από αριστερά, κεφαλιά του Γκιούλα, άουτ η μπάλα!
81' Κεφαλιά-σέντρα Στρατουδάκη, κεφαλιά Μιχαλόπουλου, άουτ