Αθλητικα
Βίντεο: Πήραν το πρωτάθλημα τα κορίτσια του ΟΑΧ
![](https://www.neatv.gr/wp-content/uploads/2019/05/OAXX.jpg)
25 Μάι 2019 17.00
Το πρωτάθλημα Κορασίδων της ΕΚΑΣΚ κατέκτησαν, το μεσημέρι του Σαββάτου στο κλειστό γήπεδο του Κλαδισού, τα κορίτσια του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων επικρατώντας του Αρκαδίου με σκορ 68-34.
Το συγκρότημα της Φρόσως Δημητρουλάκη από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο ξέφυγε στο σκορ και έφτασε στην κορυφή, αφήνοντας τη δεύτερη θέση για το Αρκάδι και την 3η θέση για τον ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 61-54 της Ιεράπετρας στον μικρό τελικό.