Βίντεο: Foot Volley| 3ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στα Χανιά-Μουρούτσος και Τσιούρης στην κορυφή

15.58

Συναρπαστικές μονομαχίες κάτω από τον καυτό ήλιο παρακολούθησαν οι θεατές του 3ου πανελλήνιου τουρνουά Footvolley που διεξήχθη για μια ακόμα φορά στα Χανιά. Οι μάχες ήταν σκληρές και τα παιχνίδια γεμάτα από ένταση και πάθος με το δίδυμο Μιχάλης Μουρούτσος και Γιάννης Τσιούρης να κατακτούν την πρώτη θέση με σκορ 2-1 αφήνοντας τους Ουέλιγκτον και Αφουξενίδη στην δεύτερη.  Το πρώτο σετ το κατέκτησε η νικήτρια ομάδα με 18-16 για να έρθει η απάντηση με το 18-15 να στέλνει το ματς στο τάι μπρεικ όπου και εκεί η μάχη ήταν αμφίρροπη με το 15-12 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Στον μικρό τελικό το δίδυμο Γροντή – Μακρίδη επιβλήθηκε με 1-0 (18-15) των Μαρκουλάκη-Λειβαδιτάκη κατακτώντας έτσι την 3η θέση. Από πλευράς της Χανιώτικης ομάδος δηλώσεις παραχώρησε ο Γιώργος Μαρκουλάκης.

Παράλληλα με το τουρνουά υπήρξε και ένας αγώνας επίδειξης footvolley  από τα κορίτσια του ΑΟΧ καθώς όπως όλα δείχνουν και το γυναικείο φύλλο ετοιμάζεται να λάβει και αυτό μέρος στα επόμενα τουρνουά.