“Λευκή” ισοπαλία στο Καυτανζόγλειο για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό

18.21

Με τον βαθμό της ισοπαλίας θα επιστρέψει στα Χανιά ο ΑΟΧ/Κισσαμικός καθώς μετά από ένα μέτριο ματς έμεινε στο 0-0 με την Ηρακλή.

Καλύτερη στιγμή για το συγκρότημα του Αλέκου Βοσνιάδη ήταν το δοκάρι στο 93′ από φάουλ του Παπαχρήστου.

Οι φάσεις του αγώνα
27′ Σουτ του Παναγιωτούδη αποκρούει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
29′ Πάσα του Περόνε σουτ του Ρόβα ο Λαζαρίδης αποκρούει.
32′ Καλή στιγμή για το 0-1. Από σέντρα του Αρναρέλλη η κεφαλιά του Κάσσου καταλήγει άουτ
35′ Ο Περόνε πασάρει στον Ρόβα, που αποφεύγει Τεγούση και Λαζαρίδη και πλασάρει και ο Σισέ διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.
40′ Σέντρα του Κουτρομάνου κεφαλιά του Περόνε άουτ.
41′ Σουτ του Σάλιακα άουτ.
43′ Φάουλ του Σάλιακα, κεφαλιά του Κάσσου στον Αρναρέλλη, το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Καχριμάν.
43′ Σέντρα του Ρόβα κεφαλιά του Κλέιτον άουτ.
45+1′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Κάσσου, προβολή του Σάλιακα η μπάλα καταλήγει άουτ.
46′ Σέντρα Παπαχρήστου κεφαλιά Κάσσου άουτ
63′ Σέντρα του Μπορίκο προβολή του Κλέιτον ο Λαζαρίδης μπλοκάρει.
65′ Κόρνερ του Παπαχρήστου ο Φακός με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.
78′ Ατομική προσπάθεια του Κάσσου και σουτ η μπάλα άουτ.
81′ Μεγάλη ευκαιρία, από φάουλ του Παπαχρήστου η μπάλα στο δοκάρι.
83′ Σουτ του Βρεττού άουτ.
90+5′ Σουτ του Περόνε άουτ.

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (ΕΠΣ Ξάνθης)
Βοηθοί: Τσακίρης – Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας)
4ος διαιτητής: Πολυχρόνης (ΕΠΣ Πιερίας)
Κίτρινες κάρτες: Αρναρέλλης (26′), Κουκόλης (30′), Τόλι (69′), Καθάριος (75′), Λαζαρίδης (90′), Σισέ (90′), Τεγούσης (90+1′)

Ηρακλής (Μαρσέλο Τροΐζι): Καχριμάν, Κουτρομάνος, Μουνιόθ, Βιτλής, Παναγιωτούδης, Κουκόλης (76′ λ.τρ. Στάμου), Κλέιτον, Μπορίκο, Ρόβας (61′ Ορφανίδης), Περόνε, Κωστούλας (71′ Καθάριος).

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Κάσσος, Σισέ, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Τεγούσης, Μουμίν, Σάλιακας (57′ Τόλι), Αρναρέλλης (78′ Χαλκιαδάκης), Ρίσκι (66′ Βρεττός).