Α.Ο.Χανιά: Ήττα 2-1 στα Τρίκαλα

15.22

Κακή εμφάνιση του ΑΟΧ στα Τρίκαλα με συνέπεια την ήττα του με 2-1 από την τοπική ομάδα.

Για 59 λεπτά πάντως, ο Α.Ο.Χανιά κρατούσε το “0” στην άμυνα, κυρίως λόγω της καλής αμυντικής του λειτουργίας. Τα Τρίκαλα όμως δεν είχαν διάθεση για νέα απώλεια βαθμών (μετά την ήττα στην Ζάκυνθο) και άνοιξαν το σκορ με τον Στεφάνοβιτς.

Από εκείνο το σημείο και μετά, ο ΑΟΧ δεν πίστεψε ότι θα μπορούσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από τα Τρίκαλα. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 71′ με τον πρώτο σκόρερ τους φέτος (7ο γκολ στο πρωτάθλημα), τον Κουσκουνά. Σε εκείνο το σημείο, το ματς τελείωσε…

Ο ΑΟΧ στο 90′ κέρδισε φάουλ στο 90ο λεπτό και ο Μασάδο (σπεσιαλίστας στο είδος) μείωσε σε 2-1, χωρίς ωστόσο ο ΑΟΧ να έχει χρόνο για κάτι παραπάνω.

Πρώτη ήττα του ΑΟΧ μετά από τρία ματς αήττητος στο πρωτάθλημα.

ΦΑΣΕΙΣ ? ΓΚΟΛ

8? Ο Ριζογιάνννης στον Λαμπάκη που κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ!

15? Ο Κουσκουνάς στον Γκονζάλες που σουτάρει και αποκρούει ο Μπλάζιτς

37? Σουτ του Σταματή άουτ η μπάλα

59? ΓΚΟΛ ΤΡΙΚΑΛΑ! Μετά από πάσα του Λαμπάκη, ο Στεφάνοβιτς κάνει το 1-0 για τα Τρίκαλα.

65? Μακρινό σουτ του Δουκάκη, άουτ η μπάλα

68? Γύρισμα του Κουσκουνά, ο Ριζογιάννης σουτάρει άουτ και χάνει μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα.

71? ΓΚΟΛ ΤΡΙΚΑΛΑ! Από ασίστ του Ριζογιάννη, ο Κουσκουνάς βγαίνει τετ α τετ με τον Μπλάζιτς και κάνει το 2-0 για τα Τρίκαλα!

90? ΓΚΟΛ ΑΟΧ! Εκτέλεση φάουλ του Μασάδο η μπάλα στα δίχτυα των Τρικάλων και 2-1 μειώνει ο ΑΟΧ!

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Τζιουβάρας (Κοζάνης)

4ος: Τάσης (Ηπείρου)

ΤΡΙΚΑΛΑ (Κ.Παναγόπουλος): Γιδόπουλος, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Παπαπαναγιώτου, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (75? Γκμπαλέ), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γκονζάλες (82? Χαροντάκης).

Α.Ο.ΧΑΝΙΑ (Θ.Γράφας): Μπλάζιτς, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος, Μασάδο, Ν.Νύκταρης (35?Γκέσιος), Σαϊνέ (67 Σάντερσον), Μπουζούκης (75? Ρίκκα), Σταματής, Λίτα.

Φωτογραφίες: goaltrikala.gr