ΑΟΧ/Κισσαμικός: Προηγήθηκε 3-0 στην Καρδίτσα αλλά ισοφαρίστηκε!

16.00

Στην Καρδίτσα ταξίδεψε ο ΑΟΧ Κισσαμικός την Τεταρτη προκειμένου να αντιμετωπίσει την τοπική Αναγέννηση για την εμβόλιμη 28η αγωνιστικη της Football League.
Οι παίκτες του Γιώργου Πετρκη καταφεραν να προηγούνται με 0-3  στο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη  οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να ισοφαρίσουν σε 3-3.
Πιο συγκεκριμένα στο 22' έπειτα από σεντρα του Ξύδα, ο Κωνσταντινόπουλος με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και στο 32' ο Ξύδας ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-2.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μαρκοπουλιώτης πάσαρε στον Λεό και εκείνος σημείωσε το 0-3  το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 63’ ο Σουντουράς μείωσε 1-3 , στο 72' ο Τζέκος με κεφαλιά μείωσε εκ νέου για το 2-3 και στο 89ο λεπτό ο Σουντουράς κέρδισε πέναλτι από τον Ζιούλη ο οποίος αποβλήθηκε με τον Πλαβούκο να εκτελεί εύστοχα για το 3-3 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.