Εκτός έδρας νίκη 3-0 για τον ΟΦΗ κόντρα στην Γλυφάδα

16.09

Σοβαρός και πειθαρχημένος ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα απο τη Γλυφάδα, κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα δίκαια και καθαρά με 0-3. Μια επιβλητική εμφάνιση του ΟΦΗ που είχε ακόμη δοκάρι με τον Πόποβιτς, αλλά και ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.
Η ομάδα του Νίκου Γκουλή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 1-0 (

εξαιρετικό γκολ του Περογαμβράκη στο 10′) και στην επανάλληψη, κλείδωσε τη νίκη με γκολ του Πόποβιτς με απευθείας κόρνερ στο 59′. Στο 78′ ο Ραπτάκης έδωσε διαστάσεις στη νη του ΟΦΗ πετυχαίνοντας με κοντινή προβολή το 0-3. Ο ΟΦΗ είχε ακόμη μεγάλες ευκαιρίες με τους Φραγκουλάκη (27′), Φαμπίνιο (35′), Πόποβιτς (δοκάρι 39′), Περογαβράκη (70′). Μετά τη νίκη επί της Κηφισιάς, ο ΟΦΗ πήρε και το δεύτερο σερί παιχνίδι με τη Γλυφάδα και ετοιμάζεται για το επόμενο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚρουσώνα στο γήπεδο ?Θεόδωρος Βαρδινογιάννης?.

Την κίτρινη κάρτα του διαιτητή δέχθηκαν οι Σινάνι(47′), Καλογιάννης (56′), Παικτόπουλος (83′).
Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Σταθάκης, Οικονόμου (Δυτκής Αττικής)
Γλυφάδα: Zιωγκας, Τσιτόφωτος, Σινάνης, Παικτόπουλος, Κόντι, Μπούμπας, Παντέλης (51′ Αραμπατζής), Παναγόπουλος, (56′ Δωματιώτης) Καλογιάννης,Iωάννου, Κωτσοβος (79’Κορκοτζέλος).
ΟΦΗ: Kασμερίδης, Μπολάκης, Βιγιαφάνε,Κώτσιος,Ραπτάκης,Γκουμας, Περογαμβράκης (85′ Κουσίδης),Φραγκουλάκης, Πόποβιτς (80′ Τζέκος),Πατινιώτης (32′ λ.τ. Κοιλιάρας), Φαμπίνιο.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6′ Η πρώτη καλή στιγή για τη Γλυφάδα. Σούτ του Ιωάννου μπλοκάρει ο Κασμερίδης.
10′ Το 0-1 για τον ΟΦΗ. Αντεπίθεση για την κρητική ομάδα με τον Περογαμβράκη να σουτάρει δυνατά έξω απο την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (0-1).
15′ Σουτ του Φραγκουλάκη στη γωνία διώχνει ο γκολκίπερ της Γλυφάδας.
19′ Επικίνδυνη αντεπίθεση της Γλυφάδας, ο Κασμερίδης βγαίνει γρήγορα και προλαβαίνει τον Καλογιάννη.
27′ Σούτ του Φραγκουλάκη στην κλειστή γωνία διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Γλυφάδας.
31′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς στο τετ-α-τετ με τον αντιπαλο τερματοφύλακα, αντί να πλασάρει, προτιμάει να βγάλει στον Πατινιώτη με αποτέλεσα να διώξουν οι αμυντικοί.
35′ Ο ΟΦΗ αγγίζει το 0-2. Κόρνερ του Ποποβιτς, καρφωτή κεφαλιά απο κοντά του Φαμπίνιο, η μπάλα λίγο άουτ!
39′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς επιχειρεί με σουτ στην κινηση να κρεμάσει τον αντίπαλο γκολκιπερ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στο έδαφος.
48′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Σέντρα του Περογαμβράκη, σούτ του Πόποβιτς απο καλή θέση η μπάλα άουτ.
50′ Ο διαιτητής λέει όχι σε δεύτερη κίτρινη και αποβολή του Σινάνι σε φάουλ στον Περογαμβράκη.
59′ Το 0-2 για τον ΟΦΗ. Απευθείας κόρνερ του Πόποβιτς, τραγικό λάθος του γκολκίπερ Ζιώγκα που χάνει τη μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα (0-2).
67′ Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Πόποβιτς σεντράρει για τον Περογαμβράκη που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει άουτ.
70′ Σούτ-κεραυνός του Περογαμβράκη απο πλασαριστό φάουλ ο γκολκίπερ της Γλυφάδας διώχνει.
78′ Το 0-3 για τον ΟΦΗ. Κόρνερ του Πόποβιτς, αδράνεια στην άμυνα της Γλυφάδας και ο Ραπτάκης απο κοντά με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-3.