Φιλικό ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Κισσαμικός 0-2 – Αρκετές δοκιμές από τους δυο προπονητές

06.53

Δυνατό τεστ για την ομάδα ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με τον Κισσαμικό στις Μουρνιές, που εκμεταλλεύτηκε το ρεπό της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ο Σταθάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το 0-2 έγινε από το Μάντζη στο 84′ με κοντινό πλασέ, μετά από μια λάθος εκτίμηση του Καλοριζικάκη.

Ο Γιάννης Κατσούλης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα εν όψει του ματς της επόμενης Κυριακής με τον Ηλυσιακό.

Κατά τη διάρκεια του ματς τραυματίστηκε στο φρύδι ο Γωνιωτάκης και χρειάστηκε να μεταφερθεί στο Νοσοκομείο για ράμματα, χωρίς ωστόσο η κατάσταση του να εμπνέει ανησυχία.

Την πρώτη του εμφάνιση με τον Κισσαμικό έκανε ο Μάριο Μαρτίνεθ.

Διαιτητής: Κασσελάκης
Βοηθοί: Κεζέμπογλου-Τσιλίκας

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Σφακιωτάκης, Κυτράκης, Κομπογεννητάκης, Γαλανίδης, Γιακουμάκης, Ντεντάκης, Περδικάκης, Παπαθανασίου, Τσίτας, Δρακάκης.

Έπαιξαν και οι Καλοριζικάκης, Ταταράκης, Παληγεώργος, Σάμπα, Σταθινάκης, Βεστάκης, Γωνιωτάκης, Ζντράβκοβιτς, Ασκητίδης.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Πολίτης (46’ Γκέκας), Παγώνης (46’ Κουρέλλας), Ραπτάκης, Σταθάκης (55’ Παντελάκης), Τσοντάκης (85’ Λουβιτάκης), Σελινιωτάκης (46’ Γκούμας), Ενγκουέμ (65’ Αντωνιάδης), Ποκόνγκ (55’ Βλάχος, 80’ λ.τρ. Φυντικάκης), Κίκε (70’ Μάντζης), Τιάγκο Σίλβα (55’ Μαρτίνεθ), Μίλιτς (65’ Θέος)