“Κουλούρια” στο Μάλεμε

18.46

Ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Κισσαμικού που αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) τον Απόλλωνα Σμύρνης, που έχει πρωταγωνιστικούς στόχους στη Football League ΟΠΑΠ 2015-2016.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Σελινιωτάκης έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 9?, ενώ οι εκτελέσεις φάουλ των Αυγενικού (13?) και Κουρτεσιώτη (18?) για λίγο δεν βρήκαν στόχο. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Τζιώρα (11? και 33?) και Φατιόν (29?).

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο και οι πιο αξιόλογες φάσεις ήταν το? παραλίγο αυτογκόλ του Κύργια στο 51? και η επέμβαση του Λαζαρίδη στο σουτ του Κονέ στο 69?.

Οι φάσεις του αγώνα
9? Φάουλ του Αυγενικού από κοντά ο Σελινιωτάκης παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Αποστολίδης του αρνείται το γκολ αποκρούοντας σε κόρνερ.
11? Φάουλ του Κονέ κεφαλιά του Τζιώρα άουτ.
13? Φάουλ του Αυγενικού η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
17? Φάουλ του Κουρτεσιώτη ελάχιστα έξω από την εστία η μπάλα.
25? Εκτέλεση φάουλ του Κονέ κεφαλιά του Φατιόν άουτ.
29? Σουτ του Φατιόν αποκρούει ο Λαζαρίδης.
33? Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Δεληζήσης παίρνει σε πρώτο χρόνο την κεφαλιά και ο Τζιώρας από κοντά σουτάρει ψηλά άουτ.
51? Φάουλ του Αυγενικού απομακρύνει ο Πιπίνης με κεφαλιά, αλλά με τον ίδιο τρόπο παραλίγο να σκοράρει σε βάρος της ομάδας του ο Κύργιας, με τον Αποστολίδη να μπλοκάρει σχεδόν στη γραμμή.
58? Σουτ του Μπουντόπουλου μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
69? Ο Κονέ ευνοείται από τις κόντρες και κάνει το σουτ με τον Λαζαρίδη να μπλοκάρει σταθερά.