Έμειναν στο 0-0 Πλατανιάς και Πανιώνιος

21.29

Ο Πλατανιάς ήταν η ομάδα που έδειξε να θέλει τη νίκη στα Περιβόλια, με τον Πανιώνιο να είχε περισσότερο το μυαλό του στο «Χ», το οποίο και πήρε τελικά στα Χανιά, αφού το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Δραστήριος επιθετικά και με διάθεση να πάρει τα ηνία μπήκε στο ματς ο Πλατανιάς. Μάλιστα, στο 2΄οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι όταν ο Μιλούνοβιτς έκανε το σουτ, το οποίο σταμάτησε στο χέρι του Ρισβάνη, αλλά ο Λαμπρόπουλος λανθασμένα συνέχισε το παιχνίδι.

Από εκεί και πέρα, οι Χανιώτες συνέχισαν να είναι καλύτεροι, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν αισθητή την παρουσία τους μόνο όταν οι παίκτες του Πλατανιά δεν έδιωχναν σωστά. Ο «άρχοντας» της αναμέτρησης προς το τέλος του α΄μέρους δεν μέτρησε το γκολ του Μασούρα, σε μία πολύ δύσκολη φάση και έτσι οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο διαμαρτύρονται για μία φάση έκαστος.

Το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου ποιοτικά ήταν μέτριο, ενώ πιο καλές ευκαιρίες είχε η ομάδα του Γιώργου Παράσχου. Η αθηναϊκή ομάδα έπαιζε πολύ κλειστά και η κατοχή της μπάλας προς το τέλος θύμισε? Μπαρτσελόνα, αφού ήταν στο 70%-30% υπέρ του Πλατανιά. Το τελικό «σφύριγμα» του Λαμπρόπουλου σφράγισε το 0-0 στα Περιβόλια, αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Αποστολόπουλος (61΄Τσουράκης), Μουνάφο (83΄Στανισάβλιεβιτς), Ανγκούλο, Μιλούνοβιτς (77΄Πάγκαλος), Ντίνας.

Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Ιτούα, Βαλεριάνος.

Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Οικονόμου, Σιώπης, Μπακασέτας (88΄Πατσατζόγλου), Καραμάνος, Ρισβάνης, Τζανδάρης (65΄Χαλκιαδάκης), Βλάχος, Τασουλής, Μασούρας (90+2΄Μπαργκάν), Καθάριος.

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Βιγιάλμπα, Ποζατζίδης.