Nέο… 0-0 ανάμεσα σε Ατρόμητο και Πλατανιά

17.09

Απόλυτα θετικό χαρακτηρίζεται το ισόπαλο σκορ 0-0 που απέσπασε ο Πλατανιάς στο Περιστέρι, απέναντι στον Ατρόμητο σε ματς που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Αμφότερες οι ομάδες θα μπορούσαν ωστόσο, να πάρουν την νίκη αφού έχασαν σημαντικές ευκαιρίες.

Η πρώτη ευκαιρία χάθηκε στο 2ο λεπτό με τον Μπρίτο να σημαδεύει το δοκάρι για τον Ατρόμητο ενώ επίσης οι γηπεδούχοι είχαν δύο ακόμα φάσεις με τον Λε Ταλέκ μέχρι το πρώτο τέταρτο.

Από εκεί και πέρα, ο Πλατανιάς που δεν απέφυγε για μια ακόμη φορά τα πολλά λάθη, ισορρόπησε και μάλιστα στο 40ο λεπτό είχε μία από τις καλύτερές του ευκαιρίες στον αγώνα με τον Μουνάφο, ενώ στο β’ ημίχρονο ακολούθησαν οι φάσεις με το δοκάρι του Ανγκούλο στο 62′ και τον Στανισάβλιεβιτς στο 78′.

Επόμενο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, την Τρίτη, στη ρεβάνς για το Κύπελλο.

Κίτρινες: 28′ Ουσέρο, 58′ Φυτανίδης – 9′ Ράμος, 90’+3 Σωτηρίου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία (75′ Λημνιός), Ούμπιντες, Μπρίτο (63′ Μαρσελίνιο), Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ (85′ Μπαστακός).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν (73′ Δημήτρης), Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς (70′ Στανισάβλιεβιτς), Ανγκούλο (87′ Αποστολόπουλος), Ράμος.