NOX: Δεν τα κατάφερε κόντρα στο Παλ. Φάληρο

17.52

Δεν τα κατάφερε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES στην έδρα του Παλαιού Φαλήρου, χάνοντας για την 18η αγωνιστική της Α1 με σκορ 12-10.

Ετσι, σε ένα παιχνίδι που θεωρούταν μεγάλης σημασίας, η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα δεν μπόρεσε ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα, στο οποίο στόχευε. Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, οπότε και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα, μην επιτρέποντας στη χανιώτικη ομάδα, ενώ είχε μειώσει σε 10-9, να καταφέρει κάτι καλύτερο.

Ουσιαστικά, το Παλαιό Φάληρο αξιοποίησε καλύτερα τη 2η περίοδο, μιας και όλες οι υπόλοιπες έληξαν με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες. Σε αυτό το διάστημα, το Π. Φάληρο σημείωσε τρία γκολ έναντι ενός του ΝΟΧ ANEK LINES, με αποτέλεσμα να θέσει τις βάσεις για τη νίκη.

Για τον ΝΟΧ ANEK LINES, Νάστραν με 4 και Αβέρκα με 3 σημείωσαν τα περισσότερα γκολ, ενώ 2 ακόμα πρόσθεσε ο Μπαριωτάκης και 1 ο Χαριτάκης. Για το Π. Φάληρο, 4 γκολ σκόραρε ο Κάκαρης.

Τα 8λεπτα: 3-3, 3-1, 3-3, 3-3

Διαιτητές: Κουρέτας, Βόσικας

Παλαιό Φάληρο (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης 2, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 4, Αθανασίου, Τσαχειλίδης 2, Τρούλος, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς 3, Κατσαγούνος, Λιαπάκης, Παζαΐτης

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Νάστραν 4, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 2, Κατσουλάκης, Μαραγκουδάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πολυγεώργης, Αβέρκα 3, Χάλαρης