Χανια
Οργάνωση κοινών αγωνιστικών πρωτοβουλιών και δράσεων ενάντια στην εκμετάλλευση από το Σύλλογο Γυναικών Χανίων
![](https://www.neatv.gr/wp-content/uploads/2022/02/via-kata-ton-gynaikon-2.jpeg)
28 Φεβ 2022 14.17
O Σύλλογος Γυναικών Χανίων, μέλος της ΟΓΕ, της Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδας μπροστά στην 8η Μάρτη, Παγκόσμια Ημέρα της Εργαζόμενης Γυναίκας, καλεί σε σύσκεψη εργατικά σωματεία , ενώσεις αυτοαπασχολουμένων, φοιτητικούς συλλόγους των Χανίων την Δευτέρα 28 Φλεβάρη 2022 ώρα 6.30μμ στην υπόγεια αίθουσα του Τεχνικού Επιμελητηρίου. Στη σύσκεψη θα συζητηθεί η οργάνωση κοινών αγωνιστικών πρωτοβουλιών και δράσεων ενάντια στην εκμετάλλευση και κάθε μορφή βίας που αντιμετωπίζουν οι γυναίκες της βιοπάλης.