Χανια
Βίντεο: Αναβιώνει για 2η χρονιά η παραδοσιακή στράτα του Δήμου Χανίων
![](https://www.neatv.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΣΤ-ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ-ΣΤΡΑΤΑ-ΔΗΜΟΣ-ΧΑΝΙΩΝ.jpg)
19 Ιούν 2023 19.16
Αναβιώνει και φέτος για 2η χρονιά η παραδοσιακή στράτα του Δήμου Χανίων στο Ενετικό Λιμάνι. Φέτος η έναρξη θα γίνει με τους χορευτές 19 παραδοσιακών συλλόγων της Περιφερειακής Ενότητας να χορεύουν κατά μήκος του λιμενοβραχίονα προσφέροντας μια μοναδική εικόνα για τους κατοίκους και τους επισκέπτες. Η Στράτα όπως και πέρυσι θα “κάνει βόλτα” με παραδοσιακά όργανα και χορευτές στο λιμάνι κάθε Τρίτη στις 8 το βράδυ.